Sıralama seçin
Tükenenleri Gösterme
Toplam 15 ürün görüntüleniyor.

Yüz Temizleme Jeli

Cildin parlaklığı, canlılığı ve elbette temizliği için cilt bakım rutininizin olmazsa olmazlarından bir tanesi de yüz temizleme jelidir. Çevresel faktörler, toz, kir derken yüz bölgesi gün içerisinde kirlenebilir ve hatta gözenekler tıkanabilir. Kuruyan ciltte ölü deriler birikebilir. Sadece çevre şartları değil cildin kirlenmesinde tüketilen gıdalar bile etkili olabilir. Bu sebeple sadece makyaj yapıldığı zamanlarda değil yüz temizleme jeli her daim cilt bakım rutininin bir parçası olmalıdır.

Hem sabah hem de akşam olmak üzere günde iki kez yapılacak cilt temizliği cildi kirlerden arındırmaya ve cildin nefes almasına yardımcı olur. Yüz temizliğinin önemli bir parçası olan yüz temizleme jeli nasıl kullanılır, ne gibi etkileri vardır, en doğru yüz temizleme jeli hangisi, nasıl seçilir bunların hepsi önemli konulardır.

Yüz Temizleme Jelleri Kullanım Önerileri

Cilt bakımı için özel olarak geliştirilmiş olan bu jel çeşitleri cildi nazikçe temizlemeye yardımcı olduğu için tercih sebebidir. Sabah ve akşamları sadece su ile yapacağınız temizlik etkili bir temizlik olmayacaktır. Sebum yani yağ, gün içerisinde gözenekleri tıkayabiliyor. Zaman içerisinde bu sebum siyah nokta, akne ve beyaz nokta gibi oluşumları ortaya çıkarabiliyor. Her gün düzenli olarak cilt temizliği yapıldığı takdirde bu gibi istenmeyen durumların karşısına geçmek mümkün olabilir. Kısaca yüz yıkama jeli çeşitleri cilt üzerinde biriken kir ve yağları etkili bir şekilde temizlemeye yardımcı olur. Bu sayede cilt korunur, canlılığını ve parlaklığını muhafaza edebilir.

Her cilt bakımında olduğu gibi yüz temizleme jellerinin de ideal bir kullanımı söz konusudur. Yüz temizleme jelinizi her gün 2 kez kullanabilirsiniz. Sabah ve akşam olmak üzere 2 periyotta kullanacağınız bu yüz yıkama jeli cildinizin temizlenmesine ve rahatlamasına yardımcı olacaktır. Özellikle geceleri cilt kendisini yeniler. Bu yenilenme ve onarıma ise kir ve yağı temizledikten sonra destek olabilirsiniz.

Gece boyunca cildiniz kendisini yenileme sürecine girse de hava kuruluğu, nem ya da sıcaklık gibi faktörlerle cildiniz yine kirlenebilir. Bu sebeple sabah kalktığınızda da rutini tekrar ederek aydınlık bir ciltde sahip olabilirsiniz. Kullanımı oldukça basit olan bu jelleri temiz cildinize nazikçe, masaj şeklinde uygulayabilirsiniz. Ancak kullanmadan önce cildinizi nemlendirirken kesinlikle sıcak su kullanmayın. Bu cildinizi kurutabilir. Cildinize yüz yıkama jeli uyguladıktan sonra 1-2 dakika sonrasında soğuk su ile durulama yapabilirsiniz.

Yüz Temizleme Jeli Çeşitleri

Yüz temizleme jeli çeşitleri genellikle cilt tipine göre farklılık gösterir. Yani eğer yağlı bir cilde sahipseniz içeriği buna uygun bir yüz temizleme jeli satın almanızda fayda olacaktır. Çünkü tercih edeceğiniz bu jel cildinizdeki sebumu dengelemek adına özel olarak üretilmektedir. Bunun yanı sıra karma bir cilde sahipseniz gözenekleri sıkılaştırıcı etkiye sahip temizleme jellerinden tercih edebilirsiniz.

Kuru ciltler için yüz temizleme jelleri genellikle yağ bazlıdır. Bunun sebebi ciltteki nemi tutmaya yardımcı olabilmesidir. Elbette cilt tipinize göre yüz yıkama jeli tercih ettikten sonra üründen tam olarak fayda alabilmek için yine cilt tipinize uygun bakım ürünlerinizi kullanmalısınız. Yüz maskesi, yüz serumu gibi cilt bakım rutininizi uygulayabilir ve cildiniz için en iyi sonucu alabilirsiniz.

Yüz Temizleme Jeli Fiyatları

Yüz temizleme jeli fiyatları ürünün boyutlarına ve içeriğine göre farklılık gösterebilir. Pek çok kozmetik dermokozmetik markası farklı cilt tiplerine özel yüz yıkama jelleri üretmektedir. Fiyat aralıkları değiştiğinden hemen her bütçeye uygun bir yüz yıkama jeli bulmak mümkündür. Ancak yüz yıkama jeli seçerken fiyatından önce içeriğine odaklanmanız daha iyi olacaktır. Çünkü cildinize uyum sağlamayan, nispeten daha ucuz diye alacağınız yüz yıkama jellerinden arzu ettiğiniz performansı alamayabilirsiniz. Marka ve fiyat karşılaştırması yaparak cildinize en uygun yüz yıkama jelini bulmanız mümkündür.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.