Sırala
Tükenenleri Gösterme
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Topicrem

Topicrem, oldukça kuru ve kızarık bir cilde sahip olan bir çocuğun, babası tarafından geliştirilen cildi yatıştırıcı amaçlı olarak kullanılan nemlendirici bir krem ile adını duyurmuş ve 1993 yılından itibaren de piyasaya onlarca çeşitte ürün sunmuştur. Piyasaya ilk sunduğu ürünü de dahil olmak üzere tamamen hijyenik olarak üretilen ve doğal içerikleri sayesinde hem cildi kısa sürede yatıştırırken hem de cilt tarafından kolayca emilmesine olanak sağlamaktadır. Oldukça kısa süre içerisinde başarılı sonuçlar vermesi nedeniyle dermatologlar başta olmak üzere doktorlar ve eczacılar tarafından da sıklıkla önerilen bir marka konumuna ulaşmıştır.

Yeni doğandan bebeklere, çocuklardan yetişkinlere kadar onlarca çeşitteki ürününü yaklaşık 40 ülkeye sunan Topicrem, ürünlerinin hafif olduğu kadar doğal içeriği sayesinde de her yaş grubunun rahatlıkla kullanabilmesine olanak sağlamaktadır. Temizleyicileri, losyonları, şampuanları ve nemlendiricileri sayesinde kişilerin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayan Topicrem, yeni ürünler hazırlamaya ve geliştirmeye de devam etmektedir.

Hassas Ciltler İçin Derinlemesine Temizlik

Temiz olduğu kadar canlı ve ışıl ışıl parlayan bir cilt, herkesin hayalidir. Sağlıklı ciltler kişilerin kendini daha pozitif hissetmesine neden olurken aynı zamanda akne, kuruluk ve sivilce gibi cilt problemlerinin yaşanmasını da büyük ölçüde engellemektedir. Ergenlik döneminde sıklıkla görülen siyah nokta ve sivilce problemlerine eklenen stres, uykusuzluk, düzensiz beslenme gibi pek çok sebepte cildin yıpranmasına ve canlılığını yitirmesine neden olmaktadır. Şehir hayatının yoğun temposuyla da kirlenen ve zamanla ciltte oluşan ölü derilerin ciltten uzaklaştırılmaması cildin gözeneklerini tıkamaya dolayısıyla da yeni akne problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Özellikle hassas ciltlere sahip olan kişiler, piyasada yer alan yüzlerce temizleyici içerisinden pek çoğunu kullanamamaktadır. Ağır kimyasal içeren ürünler, hassas ciltlerde daha çok kızarıklığa, yanmaya ve kaşıntıya neden olduğu gibi cildi de daha çok yormaktadır. Topicrem, alanında uzman kadrosuyla birlikte tamamen doğal içerikler kullanarak hazırladığı ürünleri sayesinde hassas ve kuru ciltlere sahip olan kişilerin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılarken etkili ve derinlemesine bir temizliği da hassas cilt problemi yaşayan kişiler ile buluşturmaktadır.

Topicrem ürünleri arasında yer alan Topicrem Gentle Cleansing Gel, hassas ciltler için geliştirilmiş bir temizleme jelidir. El, yüz, vücut ve saç temizliği için kullanılabilen bu ürün, geliştirilmiş formülü sayesinde cilt bariyerini güçlendirirken, nazikçe cildi temizler, ciltteki makyajı çıkarır ve içeriğinde yer alan gliserin sayesinde de cildin nemli kalmasını sağlar. Topicrem Yüz Yıkama Jeli olarak da bilinen bu ürün, sabun içermeyen formülüyle birlikte cildin temizlenmesine, bakımının yapılmasına ve aynı zamanda da cildin nemli kalmasına olanak sağlamaktadır. Temizleme jeli, ıslak olan saç ve vücuda masaj yaparak nazikçe uygulanmalıdır. Köpürtülerek bolca ılık su ile durulanması gerekmektedir. İlk kullanışta dahi cildi yumuşatarak sakinleşmesine yardımcı olmaktadır. Hassas cilde sahip olan kişilerin vazgeçilmez ürünleri arasında yer alan temizleme jeli, düzenli kullanımda cilt bariyerinin sağlıklı bir şekilde güçlenmesini de sağlamaktadır.

Akne İle Savaşan Topicrem Ürünleri

Akneler ve sivilceler, kıl kökleri olarak da adlandırılan cilt gözeneklerinin farklı nedenlerden dolayı tıkanması sonucunda ortaya çıkan bir cilt problemidir. Cilt gözenekleri içerisinde yer alan ve sebum bezleri olarak adlandırılan yağ bezecikleri, cildi ve saçı korumak amacıyla belli miktarlarda yağ üreterek cilt yüzeyine salgılamaktadır. Cildin karşılaştığı farklı nedenler ciltteki bu sebum bezlerinin salgı düzeninin değişmesine neden olabilirken, fazla sebum yani yağ üreten gözeneklerde aknelenme problemine neden olmaktadır.

Ergenlik dönemi başta olmak üzere yetişkinlik çağlarında da sıklıkla karşılaşılan aknelenme problemi, kişilerin hem görüntü hem de hissettirdiği ağrı ve acı nedeniyle istemedikleri durumların başında gelmektedir. Topicrem özellikle yağlı cilde sahip olup sivilcelenme sorunu ile karşı karşıya olan kişiler için hazırladığı Topicrem AC Soin Actif ürünü ile ergenlik dönemi ve yetişkinlerde akne eğilimli ciltlerde görülen cilt kusurları için hazırlanmış oldukça özel bir üründür. Bu ürün, siyah noktaların temizlenmesine yardım ederken aknelerden dolayı oluşan kızarıklığı yatıştırıp aynı zamanda da akne görünümünü azaltmaya önemli ölçüde fayda sağlamaktadır. Cildi arındırırken, pürüzsüzleştirmeye, yatıştırmaya ve nemlendirmeye de yardım eder.

Yağlı olduğu kadar hassas ciltler için geliştirilen bu ürün, sivilcelenme yoğunluğuna bağlı olarak sabah ve akşam ya da sadece sabah ve sadece akşam olmak üzere ıslak yüz ve boyun bölgesine yeterli miktarda sürülerek köpürtülmelidir. Ardından bol ılık su ile durulanması gereken bu krem, sabun içermeyen temizleyici bazı sayesinde cildi arındırırken kurutmadan nazik bir temizlik fırsatı sunmaktadır. Ciltteki kir ve fazla sebumu elimine etmek için ideal bir ürün olan AC Soin Actif, sivilcelenme sorunu yaşayan hassas cilde sahip her yaş grubu için rahatlıkla kullanılabilen bir üründür.

Canlı ve Parlak Ciltler İçin: Nemlendirici Kremler

Sabahtan akşama kadar tüm gün sudan uzak kalan ciltler, kuruluk problemleriyle karşılaşmaya başlamaktadır. Aşırı soğuk, aşırı sıcak, mevsim geçişleri, klimalı ortamlarda uzun süre kalınması gibi onlarca etmen cildin doğal nem dengesini bozarak cilt kuruluğu probleminin yanı sıra deri döküntülerine neden olmaktadır. Cildi yoran ve yıpratan problemler arasında yer alan cilt kuruluğu, cildi cansız ve donuk gösterirken erken yaşlanmaya ve kırışıklıkların artmasına da neden olmaktadır.

Sağlıkla parlayan ciltler içinse düzenli bir hayat sürmenin yanı sıra cilde doğru nemlendirici kremlerle bakım yapılması son derece önemlidir. Topicrem gerek el, gerek yüz gerekse de tüm vücut için geliştirdiği onlarca nemlendirici kremi ile eşsiz bir bakımın kapılarını ardına kadar aralamaktadır. Farklı cilt tiplerine göre hazırladığı doğal içerikli ürünleri sayesinde hassas ciltlerden yağlı ciltlere kadar farklı bakım serilerini kullanıcıları ile buluşturmaktadır. Kullananlar tarafından oldukça büyük bir beğeniye sahip olan ürünlerden bir tanesi olan Topicrem Ultra Moisturizing Body Milk ürünü, tüm vücut bakımı için geliştirilmiş vücudu nemlendirirken besleyen bir üründür.

Nemlendiricili zengin içeri sayesinde 24 saat boyunca cildi nemlendirirken koruma sağlayan bu ürün, özellikle kuru ve nemini kaybetmiş ciltler için kullanıma uygundur. Her yaş aralığının kullanabileceği gibi hafif formülü sayesinde çocukların nazik ciltleri içinde oldukça uygundur. İlk kullanımda dahi cilde nem depolanmasını sağlayarak cildin nem tutma kapasitesini yükseltirken cildin beslenip güçlenmesi için idealdir bir yapıdadır. Cildi nemlendirerek, esneklik ve yumuşaklık kazanmasına olanak sağlar, böylelikle de cildin daha canlı, daha parlak ve daha genç görünmesine imkan sağlamaktadır.

Atopik dermatit, nemsiz ciltler, kuruma ve gerginlik hissine karşı Topicrem’in bünyesinde geliştirdiği bir diğer ürün ise Topicrem Ad Emollient Balm 500 ml ürünüdür. Atopik cilt, en yaygın görülen cilt problemleri arasında yer alan, çok kuru ve hassas ciltlerde gözlemlenen bir cilt rahatsızlığıdır. Çevresel faktörler başta olmak üzere ürünlerin yanlış kullanımı, sert mevsim geçişleri ve cildin uzun süre susuz kalması nedeniyle cilt bariyerinin zayıflamasıyla cilt kurumaya ve pul pul dökülmelerin oluşmasına neden olmaktadır. Bu durum cildin hassaslaşmasına ve daha fazla zarar görmesine neden olmaktadır. Atopik cilt problemine sahip olan kişiler için hazırlanan Ad Emollient Balm ürünü, çok kuru ve hassas ciltlere göre formüle edilmiştir. İçeriğindeki keten yağı, Omega – 3 ve Omega – 6 açısından oldukça zengin olan formülü ile yağlı bir dokuya sahip olup yüksek toleranslıdır.

Yağlı olmasına karşın yapışkan olmayan ve cilt tarafından hızlı emilen yapısı, cilt yüzeyinin tabakasını güçlendirmeye yardımcı olurken cildin nem depolamasında da önemli bir rol oynamaktadır. Cildi derinlemesine nemlendirerek hassasiyeti giderir, aynı zamanda cildi besler ve büyük ölçüde cildi rahatlatır. Hassas ciltlere özel olarak hazırlanmış bu ürün parfüm ve paraben içermemesi sayesinde de rahatlıkla kullanım imkanı sunmaktadır. Pediyatrik olarak da kullanımı kontrol edilen bu ürün, cilt kuruluk düzeyine göre günde 1 veya 2 kez yüze veya tüm vücuda gerektiği kadar rahatlıkla uygulanabilir.

Hassas cilde sahip olan kişilerin yanlış krem veya bakım uygulamaları cilt üzerinde hassasiyeti arttırabildiği gibi cildi tahriş ederek daha çok kızarıklığa neden olabilmektedir. Yanlış uygulamalar ciltte ağrılı ve acılı bir süreci beraberinde getirirken ciltte yanma hissinin oluşmasına da neden olmaktadır. Topicrem tahriş olarak hassasiyeti artmış olan ciltler için gerçekleştirdiği Topicrem Cica ürünü ile onarıcı, yenileyici ve nemlendirici bir bakımı kullanıcıları ile buluşturmaktadır. Ürünün içerisinde yer alan çinko ve bakır elementleri sayesinde cildi onarırken formülünde yer alan hyalüronik asit sayesinde yoğun bir nemlendirme imkanı sağlamaktadır.

Kendi ağırlığının 1000 katı kadar suyu bünyesine hapsedebilen hyalüronik asit, suyun cilt üzerinde oluşturduğu eşsiz mucizeyi gözler önüne sergilemektedir. Ciltte oluşan tahrişi, yaraları, çatlakları, bebek bezi döküntülerini, yıpranma hasarlarını ve hatta yırtıkları dahi kısa sürede onarıp iyileştirmesine yardımcı olmaktadır. Hafif olduğu kadar ayrıntılı analizler sonucunda geliştirilmiş formülü ile hem bebek, hem çocuk hem de yetişkinlerin kullanımına uygun olan bu ürün, onarıcı, arındırıcı ve yatıştırıcı özelliğe sahip olup önceden temizlenmiş ve kurutulmuş olan cilde günde 1 veya 2 kez uygulanması tavsiye edilmektedir. El, yüz ve vücutta kullanımı da oldukça uygundur.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Her Mevsim Güneş Kreminizi Eksik Etmeyin

Her geçen yıl daha da incelen ozon tabakası, güneşten gelen zararlı ışınların dünya üzerine daha çok etki etmesine neden olmaktadır. Uzun vadede tüm canlıların hayatını riske atan bu durum, özellikle cilt sorunlarının temel sebepleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Kışın kapalı havalarda dahi oldukça etkili olan zararlı ışınlar, yaz günlerinde pencere camlarından bile geçerek cildi olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Sağlıklı beslenen ve düzenli bir yaşam süren kişilerde dahi güneşin cilt üzerinde oluşturduğu yanık ve dalgalı görünüm düzenli cilt bakımlarında dahi yok olmamaktadır. Cildi güneşin bu zararlı ışınlarından ve hasar oluşturan gücünden koruyan tek ürün ise güneş korucu kremlerdir. Özellikle cilt hastalıkları yaşayan ve hassas ciltlere sahip olan kişilerin her gün kullanması gerekli olan güneş kremleri, canlı ve eşit ton rengine sahip olmak isteyen kişiler tarafından da düzenli olarak kullanılmalıdır.

Güneş kreminin düzenli kullanımı pek çok faydayı da beraberinde getirmektedir. Bu faydaları genel olarak şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Cildi zararlı ışınlardan korur.
 • Cilt kanseri riskini önemli ölçüde azaltır.
 • İnce kırışıklık çizgilerinin oluşmasının önüne geçerken, cildin daha genç görünmesini sağlar.
 • Güneş yanıklarını engellerken, aynı zamanda cildin lekelenme oranını da önemli ölçüde azaltır.
 • Cilt üzerinde bir bariyer oluşturarak nemin ciltte kalmasını dolayısıyla da kuruluk probleminin oluşmasını engeller.
 • İçeriğindeki bileşenler, cilde dışarıdan gelen kirli havaya karşı koruyarak aknelenme probleminin azalmasına yardımcı olmaktadır.
 • Güneş kremlerinin içeriğinde yer alan kolajen, keratin ve elastin gibi cildin elastikiyetini sağlayan temel cilt proteinlerini güçlendirerek cildin daha elastik olmasını sağlar.
 • Güneş kaynaklı soluk görünümün düzelmesini sağlayarak cilde daha parlak bir görünüm kazandırır.
 • Hassasiyet, kızarıklık, kuruluk ve pul pul dökülme gibi cilt hastalıklarının azalmasına hatta tamamen ortadan kalmasına da önemli ölçüde yardımcı olmaktadır.

Topicrem güneşin zararlı etkilerine karşı hazırladığı Topicrem Güneş Kremi ürünü ile güneşin neden olduğu yanıklar, çatlaklar, kızarıklıklar ve tahrişe bağlı olan cilt problemlerinin onarılmasını sağlamaktadır. Güneşin cilt üzerindeki yıpratıcı etkisinin yanı sıra cildin nem kaybetmesine neden olduğu problemlere karşı geliştirilen formülasyonu ile cildin nem dengesinin geri kazanılmasını sağlamaktadır. Topicrem güneş kremi, özel içeriği sayesinde sağlıklı bir cilt gereken tüm mineralleri içerisinde barındırmakta ve bu sayede de güneş ışınlarının zararlı etkilerinden cildi tam olarak korumaktadır. Güneş ışınlarından alınacak ve vücut için oldukça önemli olan D vitamininin de emilimini hızlandırmaktadır. Cilt kurumasını önleyerek cilt yanıklarının önüne geçer. Cildin hassas yapısının tahriş olmasını engellerken ideal nem oranının dengede tutulmasına da yardımcı olur. Topicrem ayrıca hem suya hem de makyaja dayanıklı ürünler geliştirmesi sayesinde piyasada en çok tercih edilen güneş kremi markalarından biri olmuştur.

Yumuşak, Parlak ve Havalı Saçlar İçin: Topicrem Şampuanları

Şampuan, içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde saçların daha parlak, daha yumuşak ve daha bakımlı bir doku kazanmasını sağlamaktadır. Fön, maşa ve boya gibi saçı yıpratan etkenlerin saç üzerinde oluşturmuş olduğu hasarların onarılmasını sağlayan şampuanlar, eşsiz kokuları sayesinde de saçlara bahar tazeliğini getirmektedir. Kurumuş, kepeklenmiş ve kırılmış saçlar, kişilerin daha cansız ve soluk görünmesine neden olurken bu yıpranmalar yoğun saç dökülmelerine hatta kelleşmeye bile neden olabilmektedir. Topicrem sadece cilt bakımı için değil saç bakımı için de geliştirdiği Topicrem Şampuan çeşitleriyle tüm saç tiplerinde kullanılabilen ürünler hazırlamıştır. Bu ürünler şu şekilde sıralanabilir:

 • Topicrem Purifying Shampoo Lotion 200 ml: Yağlı saçlara özel olarak geliştirilmiş olan bu ürün, yağlı saçlara bakım yaparak fazla yağın saçtan uzaklaştırılmasını sağlarken derinlemesine bir temizlik sağlamaktadır. Saçı ve saç derisini arındırarak saçların daha sağlıklı, daha parlak ve daha ışıltılı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Sebum dengeleme özelliği ile saç derisindeki yağ üretim düzenini dengelerken saçlardaki fazla yağdan kaynaklanan ağırlaşmayı ve yağlı görünüm olumsuz etkisini ilk kullanımda dahi ortadan kaldırmaktadır.
 • Topicrem Lait Douceur Şampuan 500 ml: Saçların pH değerine uygun olarak aynı pH derecesinde hazırlanan içeriği ile tüm saç tiplerinin kullanımına imkan sağlayan bir üründür. İçeriğindeki süt yapısı sayesinde saçlı olan derinin ve saç liflerinin korunmasına yardımcı olurken saçı aşındırmadan yumuşakça temizler, aynı zamanda da saça esneklik, canlılık ve parlaklık kazandırır.
 • Topicrem pH – 5 Gentle Milk Shampoo 500 ml: İçeriğindeki pamuk sütü ile birlikte özel olarak formüle edilmiş olan bu şampuan, saçın yumuşakça temizlenmesini sağlarken, saçlarda oluşan hasarları onarmaya yardımcı olur. Düzenli kullanımda saç derisinde oluşan kepeklenmeyi de engellerken saçların daha canlı ve parlak olmasını da sağlamaktadır.

Topicrem’in bünyesinde ürettiği bir diğer şampuan türü de Topicrem Bebek Şampuanı ürünüdür.

Bebek şampuanları, yetişkin şampuanlarına kıyasla daha az tahriş edici kimyasalların kullanıldığı, bebekleri rahatlatırken aynı zamanda kirin, yağın ve kepeklerin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayan ürünlerdir.  Topicrem yeni doğan ve bebeklere özel olarak hazırladığı 2 in 1 Cleansing Gel ürünü ile hassas ciltlere duyarlı, saç ve vücut bakımını bir arada sunan eşsiz bir ürünü müşterileri ile buluşturmaktadır. Sabun, alkol ve paraben içermeyen formülü sayesinde cildi kurutmayarak nemli kalmasını sağlarken, gözlerde yanma probleminin oluşmasını da engellemektedir. Jel dokusu ile kullanım kolaylığı da sunan bu ürün, alerjik reaksiyonlara sebep olabilecek bileşikleri bünyesinde barındırmamaktadır.

Sağlığınız İçin Çalışan Güvenli Alışverişin Adresi: Eczacın

eczacin.com olarak uzun yıllardır hizmet verdiğimiz bu sektör alanında kaliteli, doğal bileşikler ile hazırlanan, gerekli kalite kontrol şartlarını sağlamış ve yasal mevzuatlara uygun olarak hazırlanmış marka ürünleri müşterilerimiz ile buluşturmaktayız. Hassas ciltlere sahip olan kişiler için oldukça dikkatli ürünler hazırlarken kullanıcılarının sağlıklarını önemseyen hizmet anlayışı ile büyük bir kitleye hizmet eden Topicrem ürünlerini internet sitemiz üzerinden en uygun fiyat ile satın alarak cilt sağlığınızı korurken güvenli alışverişin de tadını çıkartabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.