Sırala
Tükenenleri Gösterme
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Splenda

Splenda, bir Amerika Birleşik Devletleri şirketi olan Heartland Food Products Group’a ait bir markadır. İngiliz şirketi Tate & Lyle tarafından üretilen sükroloz bazlı yapay tatlandırıcıların tescilli adıdır. Hem granül hem de çözünebilir tablet formunda ürünler geliştirmektedir. Sukraloz ürünleri 1976 yılında Londra’daki Queen Elizabeth College’de yapılan araştırmalar esnasında keşfedilmiştir. Daha sonra 1992 yılından itibaren de Tate & Lyle McNeil Consumer Healtcare ile ortaklaşa Splenda ürünlerini tüketicilerle buluşturmaya başlamıştır.

Splenda Ürünleri

Splenda, insanların gıda ürünlerinin tadını çıkararak daha sağlıklı beslenmeleri için çalışmaktadır. Yıllardır tüketicilerine tatlardan ödün vermeden sağlıklı ve dengeli beslenmenin imkanını sunmaktadır. Dengeli bir yaşam tarzına ulaşmalarına yardımcı olabilmek adına basit ve etkili çözümler sağlamaktadır.

Splenda tatlandırıcı çeşitleri sıfır kalorili tatlandırıcılardır. Çeyrek asırdan uzun süredir tüm dünyada markanın ürünleri tüketilmekte, uzmanlar tarafından tatlandırıcı olarak tavsiye edilmektedir. Bugüne kadar 100 milyardan fazla paket satışı yapmış olan Splenda, dünyanın en çok tanınan düşük kalorili tatlandırıcı markasıdır.

Splenda ürün gamını sürekli geliştirmekte orijinal Splenda, sıfır kalorili Splenda, Splenda Naturals gibi ürün portföyleriyle daha lezzetli tüketime yardımcı olmaktadır. Sukraloz adı verilen madde, bilimsel süreçler sonunda şeker gibi tat sunmakta; fakat şeker değildir. Karbonhidrat ya da kalori vermek için geleneksel şeker gibi vücudunuza zarar vermemektedir. Bu sayede tüketiciler kilolarını kontrol edebilmekte, diyabetlerini yönetebilmekte, gıdalarına eledikleri şekeri azaltabilmekte ve daha sağlıklı bir yaşama tarzına kavuşabilmektedirler.

Splenda ürünlerine güvenen ve tavsiye eden profesyonel topluluklar arasında Kayıtlı Diyetisyen Beslenme, Sertifikalı Diyabet Bakımı ve Eğitim Uzmanları, Birinci Basamak Sağlık Görevlileri, Hekim Asistanları, Diş Hijyenistleri, Hemşire Uygulayıcıları, Kayıtlı Hemşireler, Birinci Basamak Sağlık Hizmeti Sağlayıcıları, Pratisyen Hekimler, Lisanslı Pratik Hemşireler yer almaktadır. Dolayısıyla uzman sağlıkçıların kullanıp tavsiye ettiği ürünlere sahip olma avantajınız vardır.

Splenda Ürünlerinin Özellikleri

Splenda Tatlandırıcı ürünleri, sukralozdan imal edilmektedir. Sofra şekerine düşük kalorili, mükemmel bir alternatiftir. Splenda içeriği ile sakarin ve aspartam içermez. Tablet şeklindeki formu, içeceklerle birlikte tüketmek için idealdir. Granül Splenda ise geleneksel sofra şekeri ile birebir aynı biçimde kullanılabilir. Yiyeceklere dökülebilir ya da içeceklerle karıştırılabilir. Tatlı ve hamur işlerinde tıpkı sofra şekeri gibi kullanılabilir.

İçeriğindeki sukraloz, Splenda tatlandırıcılarının içindeki tatlandırıcı maddenin genel ismidir. Bu, şekerle başlayan, bunu daha sonra karbonhidrat olmayan, kalori siz bir tatlandırıcıya dönüştüren bir süreçte imal edilir. Yoğun, yüksek kaliteli bir tatlandırıcı olarak karşımıza çıkmaktadır. Süreç sonunda tadı şekerle birebir aynı olan, fakat kalori içermeyen, çok dengeli bir tatlandırıcı ortaya çıkmaktadır. Tatlı ve hamur işlerinde kullanıldığında tatlı tadını muhafaza ederek lezzetten taviz vermemektedir.

Splenda tatlandırıcı ürünleri tüm aile fertleri için uygundur. Çocuklara yönelik tıbbi gıdalarda kullanımı onaylanmış bir üründür. Fakat bebeklerin ve küçük çocukların büyümek için özellikle kaloriye ihtiyaçları vardır. Bu yüzden onlar için hazırladığınız öğünlerde kullanmadan önce doktorunuza danışmanız tavsiye edilir. Daha büyük çocuklarda ise çocuklarınızın tükettiği toplam şeker miktarını azaltmak için Splenda çok ideal bir alternatiftir. Bir taraftan çocuklarınızın damak zevkine hitap eden yiyecek, içecekler hazırlamanıza, diğer taraftan da fazla şeker tüketiminin önüne geçmenize yardımcı olur. Sıcak ve soğuk bütün gıdalarda kullanabilir, tatlandırıcı ihtiyaçlarınızda güvenle tercih edebilirsiniz.

Splenda tatlandırıcı ürünleri diyabet hastalarının günlük sağlıklı diyetleri için son derece uygundur. Kalorisiz ve karbonhidrat içermeyen bir tatlandırıcı olduğu için vücut, sukralozu şeker olarak algılamamaktadır. Yine klinik çalışmalarda sukralozun kan glükoz seviyelerini, HbA’yı ya da insülini etkilemediğini ortaya koymuştur. Granül formdaki Splenda, porsiyon başına az miktarda (0,5 gram) karbonhidrat içerir. Bu karbonhidrat, ürüne gerekli hacmi ve dokuyu kazandıran madde olan maltodekstrinden kaynaklıdır. Bir kaşık Splenda granül, bir kaşık şeker kadar tatlıdır. Fakat şekerdeki kalori ve karbonhidratın yalnızca 1/8’ini bulundurmaktadır. Splenda tablet ise 5 gramlık çay kaşığındaki şekerle aynı tadı sunar. Fakat kalorisizdir.

Splenda Tablet Ürünleri

Splenda ürün grubundan birisi tablet formunda olanlardır. Splenda 100 tablet, Splenda 300 tablet ve Splenda 500 tablet seçenekleri arasında seçim yapabilirsiniz. Hepsinin içerikleri aynı olup sadece tablet sayıları farklıdır. Bu yüzden kullanım yoğunluğunuza göre en uygun tablet seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Splenda tablet tatlandırıcılardaki her tablet, kalori olmaksızın 1 çay kaşığı şekerin vereceği tadı verir. Bu sayede içeceğinizi dilediğiniz gibi tatlandırmanıza, kişiselleştirmenize imkân verir. Suda çözünebilen tabletler mükemmel birer tatlandırıcıdırlar. Sıfır kalorili tatlandırıcılar olarak öne çıkarlar. Şeker gibi tatları vardır. Her tablet, 1 çay kaşığı şekere denk tatlandırma sağlar. Doktor ve diyetisyenlerce Splenda tablet çeşitleri tavsiye edilmektedir.

Splenda tablet tatlandırıcı çeşitlerinin bileşenleri tatlandırıcı (sukraloz: %40), laktoz (sütten), taşıyıcılar (çapraz bağlantılı selüloz sakızı, lösin) olarak yer almaktadır.

Splenda tablet tatlandırıcılar özel ambalajlarındadırlar. İçeriğindeki tablet sayısına göre boyutları arasında hafif fark olsa da her birisi rahatlıkla taşınabilecek ve muhafaza edilebilecek konsepttedir. Bu sayede dilediğiniz yere, dilediğiniz gibi taşıyabilir, evde, işte, ofiste ya da tatilde bütün içeceklerinizle kullanabilirsiniz. Kolay eriyen tabletler ile dilediğiniz anda soğuk ya da sıcak içeceklerinizi tatlandırabilirsiniz.

Splenda Granül Ürünleri

Splenda granül ürünleri, toz tatlandırıcı niteliğindedir. Splenda toz tatlandırıcı çeşitleri farklı gramajlarda tercihe sunulmuştur. İçerikleri aynı olup sadece miktarları farklıdır. 75 gram Splenda granül, 125 gram Splenda granül gibi.

Splenda toz tatlandırıcı çeşitlerini şeker yerine seçebilir, her seferinde büyük bir fark yaratabilirsiniz. Tatlı ve hamur işi hazırlamak için son derece idealdir. Bu sayede favori tatlılarınızın keyfini şekerden gelecek kaloriler olmadan rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

Bir Splenda granülün kaşığı tam olarak bir kaşık toz şekerin tadını verir. Fakat on kat daha hafiftir. Bu yüzden favori tariflerinizi hazırlarken belirtilen şeker miktarının onda birini kullanmanız yeterlidir. Miktarı buna göre ayarlamalısınız.

İçeceklerde, unlu mamullerde ve serpmede Splenda granül tatlandırıcıları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bileşenleri sukraloz ve maltodekstrindir.

Splenda Sıvı Ürünleri

Splenda sıvı tatlandırıcı ürünleri markanın yakın zamanda geliştirmiş olduğu bir alternatiftir. Splenda Zero adını taşıyan sıvı tatlandırıcı, en sevdiğiniz içeceklerin tadını sıfır kalorili ve sıfır şekerli şekilde tatmanızı sağlar. Şekere mükemmel bir alternatif olarak içeceklerinizde kullanabilirsiniz. Sevdiğiniz sıcak ve soğuk içeceklerinizle birlikte ayrıca kahvaltılık gevreklerinizde, daha başka tarifte de faydalanabilirsiniz. Evde, işte, seyahatte, ofiste ne zaman, her nerede isterseniz pratik biçimde dilediğiniz miktarda içeceklerinize tatlılık katabilirsiniz.

Splenda Zero tatlandırıcının 1 damlası 1 çay kaşığı şekerin tadını vermektedir. Sıfır kalori, sıfır şeker ve sıfır zahmet sunan özel bir üründür. Bileşenlerini sodyum nitrat, su, asitlendirici sitrik asit, koruyucu potasyum sorbat, tatlandırıcı (tatlandırıcı sukraloz) oluşturmaktadır.

Splenda ürünleri ile yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz. Splenda satın al ayrıcalığını sitemizde bulabilirsiniz. Her zaman en kaliteli hizmeti en uygun fiyatla taçlandırmaya çalıştığımız alanda en uygun Splenda tatlandırıcı fiyatı ile de karşınızdayız. Kullanıcı dostu sitemizde tablet, granül ya da sıvı Splenda tatlandırıcı çeşitlerini inceleyebilir, özelliklerine, miktarlarına göz atabilir, güvenli satın al seçeneğimiz sayesinde kolayca sipariş verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.