Sırala
Tükenenleri Gösterme
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Sorvagen

Sorvagen, adını Norveç’te balıkçılıkla meşhur bir köyden alan ve kaliteli balık yağları ile en çok tercih edilen omega 3 kaynaklarından olmuş bir markadır. Ürettiği doğal, yüksek verimlilik sağlayan ve saf balık yağları ile alanında en iyi markalardan biridir.

Sorvagen, ürünlerini hazırlarken Norveç Soğuk Denizlerinden yakalanan yağlı balıkları kullanır. Bu balıklar özenle seçilir ve soğuk preslemeden geçirilerek yüksek içerikli omega 3 elde edilir. Özel moleküler distilasyon yöntemiyle cıva ve benzeri ağır metallerden arındırılır. Sonuç olarak yüksek EPA ve DHA içeren omega 3 kaynağı balık yağları elde edilmiş olur. Sorvagen balık yağı ürünleri eczacın internet sitesi aracılığıyla hızlı ve güvenilir bir şekilde sizlerle buluşmaktadır.

Omega 3 Nedir?

Omega 3, vücut için oldukça faydalı ve gerekli yağ asitleridir. Bu asitler vücutta kendiliğinden üretilmemektedir. Bu nedenle dışarıdan alınması gerekmektedir. Omega 3 temel olarak şu 3 adet yağ asidini içeriri:

 • Alfa – linolenik asit (ALA)
 • Eikosapentaenoik asit (EPA)
 • Dokosaheksaenoik asit (DHA)

Alfa – linoleik yağ asidi yani ALA, yeşil yapraklı bitkilerde bulunur. EPA ile DHA ise sadece derin denizlerde yaşayan balıklarda ve bazı alglerde bulunmaktadır. Bu neden balıklar omega 3 kaynağı olarak son derece önemlidir. En iyi Omega 3 kaynağı olan balıklar somon, uskumru, ringa, ton, sardalya ve buna benzer yağlı balıklardır. Sorvagen’de ürünlerinde en çok bu balıklardan elde edilmiş Omega 3’ ü kullanır.

Takviye olarak balık yağı kullanırken ürünün içeriğindeki EPA ve DHA oranlarına dikkat etmek önemlidir. Bu oranların yüksek olduğu balık yağları tercih edilmektedir. Sorvagen balık yağları bu bakımdan son derece yüksek EPA ve DHA oranlarına sahiptir. Bu oranların yüksek olmasının nedeni ürünlerinde kullanılan balık yağlarının elde edildiği balıklardır.

Sorvagen Balık Yağı Çeşitleri

Sorvagen, içerikleri bakımından 3 farklı balık yağı sunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanır:

 • Sorvagen Omega 3 high DHA: DHA oranı bakımından son derece yüksektir. İçeriğinde 1000 mg saf balık yağı bulundurur. Bununla birlikte 780 mg Omega 3, 150 mg EPA içermektedir. Üründeki Omega 3 oranı yüzde 78’dir
 • Sorvagen Omega 3 Daily: Bu üründe yine 1000 mg saf balık yağı içermektedir. Yüksek etkili Omega 3 ve EPA ve DHA ile oldukça etkili bir üründür.
 • Sorvagen Omega 3 Plus: Bu ürün 1200 mg saf balık yağı içerir. Bunun yanı sıra içeriğinde 840 mg Omega 3’ün yanında 435 mg EPA ve 290 mg DHA bulunmaktadır.

Bu şekilde 3 ayrı çeşit Sorvagen Omega 3 ürünü vardır. Bu ürünlerden ihtiyacınıza yönelik olanını eczacın internet sitesinden sipariş ederek kısa sürede temin edebilirsiniz.

Omega 3 Nelere iyi Gelmektedir?

Omega 3, bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Ayrıca hücre çeperlerinin sağlığını korumaktadır. Bu sayede kötü huylu kolesterolü engellemektedir.

Çocuklarda büyüme, gelişme ve beyin gelişimi gibi konularda oldukça etkilidir. Bu kapsamda yapılan deneylerde özellikle DHA oranı yüksek Omega 3 kullanan çocuklarda okuma ve okuduğunu anlama gibi becerilerin daha gelişmiş olduğu gözlemlenmiştir. Ayrıca çocukları uyku düzenleri konusunda olumlu etkileri olduğu bilinmektedir.

Tüm bunlarla birlikte Omega 3’ün temel faydalarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Göz sağlığı için oldukça yararlıdır.
 • Çocuklardaki, büyüme ve gelişme süreçlerinin daha sağlıklı ilerlemesini sağlar.
 • Kalp sağlığı bakımından oldukça etkilidir.
 • Cilt kanserine karşı koruyucu özelliği vardır.
 • Kolesterolü düşürür.
 • Bağışıklığı güçlendirerek hastalıklara karşı direnci arttırır.
 • İştahı dengeleyici özelliği vardır.
 • Vücutta yağların yakılmasını kolaylaştırır.
 • Kan şekeri ve insülin seviyesini dengeler.

Sorvagen, yüksek DHA ve EPA içerikli ürünleri ile sizlerin sağlıklı bir yaşam sürmesi için gerekli olan Omega 3 kaynağını sunmaktadır. Sorvagen balık yağı ürünlerini eczacın internet sitesi aracılığıyla kolayca edinebilirsiniz.

Omega 3’ün Göz Sağlığına Etkileri

Omega 3’ün sayısız faydalarından bir de göz sağlığı üzerindeki etkileridir. Özellikle DHA açısından zengin Omega 3 yağ asidi ileriki yaşlarda meydana gelebilecek görme kaybı noktasında koruyu etkileri vardır. Yaşlılıkta en sık görülen görme kaybı şekli olan maküler dejenerasyon ve benzeri göz retinasının dejenerasyona uğramasına neden olan hastalıklar üzerinde yavaşlatıcı etkileri bulunmaktadır. Vücutta en yüksek DHA konsantrasyonu göz retinasında bulunmaktadır. Bu bakımdan sağlıklı gözler için DHA çok önemlidir.

DHA, vücutta üretilmeyen ve dışarıdan takviye edilmesi gereken bir yağ asidi olduğu için Omega 3 takviyesi son derece önemlidir. Sorvagen balık yağları, yüksek DHA oranları ile göz sağlığınız için çok faydalıdır. Bu ürünü eczacın internet sitesi üzerinden temin ederek göz sağlığınızın korunması adına çok faydalı bir ürünü kullanmaya başlayabilirsiniz.

Omega 3 ve Beyin Sağlığı İlişkisi

Beyin, yağdan oluşan bir organdır. Bu kapsamda diğer tüm besinlerden daha çok yağa ihtiyaç duyar. Sağlıklı ve düzgün çalışan bir beyin yüksek miktarda DHA içerir. DHA vücutta üretilemeyen bir yağ asidi olduğu için derin denizlerde yaşayan yağlı balıklardan elde edilmiş Omega 3 takviyesi son derece önemlidir. Çünkü bu tür balıklar yüksek oranda DHA içermektedir.

DHA sağlıklı bir beyin gelişimi ve beynin düzgün çalışması açısından gereklidir. Çünkü beyindeki nöronların DHA oranı oldukça yüksektir. Bu nöronlar vücudumuzun normal çalışmasını sağlayan elektrik ve kimyasal mesajları üretmekte ve iletmektedir.

Beyin fonksiyonlarının ömür boyu sağlıklı bir şekilde korunması için DHA çok önemlidir. Hafıza, anlama, üretme, idrak, akıl yürütme, hesaplama gibi fonksiyonların ileriki yaşlarda da sağlıklı bir şekilde devam etmesi için DHA oranı yüksek Omega 3 takviyesi almak gerekmektedir.

Sorvagen Omega 3 Balık yağları, DHA ve EPA açısından yüksek olan derin deniz balıklarından üretilen doğan ürünlerdir. Bu bakımdan beyin sağlığı ve bu sağlığın korunması için takviye ürün olarak kullanılması oldukça önemlidir. Sorvagen ürünler eczacın internet sitesinde sizlerle buluşmaktadır.

Sorvagen Omega 3 Balık Yağlarını Neden Tercih Etmeliyim

Sorvagen balık yağı ürünlerinin tercih edilmesi için geçerli sebepler maddeler halinde şu şekilde sıralanabilir:

 • Sorvagen Omega 3 ürünleri yüksek DHA, yüksek EPA ve DHA ve standart düzeyde EPA ve DHA içerikli olmak üzere üç çeşittir. Bu çeşitlerden ihtiyacınıza yönelik olanı seçerek kullanabilirsiniz.
 • Sorvagen, Omega 3 açısından zengin ve kaliteli olduğu bilinen Norveç Soğuk Denizleri’ndeki balıklardan özenle seçilerek üretilmektedir.
 • Ürünler cıva ve benzeri ağır metallerden arındırılmıştır.
 • Sorvagen balık yağı kapsülleri trigliserit formunda olduğu için emilim ve biyo yararlanım açısından yüksektir.
 • IFOS 5 yıldız onayı ile kalitesi, saflığı, konsantrasyonu ve içeriği belgelenmiştir.
 • C. Tarım ve Orman Bakanlığı’nca onaylanmıştır.
 • Aroma içermemektedir. Doğal limon kabuğu yağı kullanılmıştır.
 • Gluten, tatlandırıcı, şeker, renklendirici ve koruyucu içermeyen saf bir üründür

Sorvagen Ürünleri Eczacın Güvencesi ile Sizlerle

Sorvagen omega 3 balık yağı ürünleri, eczacın internet sitesi aracılığıyla sizlerle buluşmaktadır. Sağlığınız için oldukça önemli ve yararlı olan balık yağı konusunda sadece Türkiye’de değil dünyada en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Yüksek içeriği, kaliteli, saflığı ve kalitesine göre son derece uygun fiyatı ile sitemiz üzerinden sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.