Sırala
Tükenenleri Gösterme
Toplam 11 ürün görüntüleniyor.

Scholl ile Vücudumuzun Merkezine Bakım

Günün çoğu vakti hep ayakta geçmektedir. Gün içerisinde oradan oraya koşuşturma hali içerisinde eve dönüldüğünde ya da ev hanımlarının sürekli ayakta ev işleri ve çocukları ile ilgilenmesi için koşuşturmasında olan hep ayaklara olmaktadır.

Ayaklarımız bizleri dengede tutar, hareket etmemizi, koşmamızı, yürümemizi sağlar. Bu sebeple de onların sağlıklı bir şekilde olması, ihtiyaç duyduğu bakım ve özeni alması gerekmektedir. Bu sebeple de gerekli olan bakımı ve ihtiyaç duyduğu hassasiyeti göstermemiz bizim adeta ayaklarımıza olan borcumuzdur.

Bu konuda en önemli marka içerisinde yerini alan Scholl, ayaklarımızın ihtiyacına cevap vererek onların destekçisi olmaktadır. Koku önleyici ayakkabı spreyinden günlük kullanıma uygun tabanlılara, nasır sökücü bantlardan tırnak mantarı tedavisine, topuk çatlağını gidermeden elektronik ayak törpüsüne varıncaya kadar ayak bakımına dair her şeyi müşterilerine sunmaktadır.

Scholl Ürünleri;

 • Nasır sökücü su geçirmez ilaçlı flaster bant
 • Koku önleyici ayakkabı spreyi
 • Koku önleyici ayak spreyi
 • Nasır giderici kit
 • Tırnak Mantarı Tedavisi
 • Scholl Gel Activ Tabanlık ( İş Hayatı İçin )
 • Scholl Gel Activ Tabanlık ( Düz Ayakkabılar )
 • Scholl Gel Activ Tabanlık ( Günlük kullanım – Kadın )
 • Scholl Gel Activ Tabanlık ( Alçak Topuklu Ayakkabılar )
 • Scholl Gel Activ Tabanlık ( Spor İçin - Kadın )
 • Scholl Gel Activ Tabanlık ( Günlük kullanım – Erkek )
 • Topuk Çatlağı Giderici Krem
 • Scholl Velvet Smooth Elektronik Ayak Törpüsü
 • Scholl Blister Shield – Plasters
 • Tırnak Bakım Seti
 • Scholl Velvet Smooth Gece Kremi;

belli başlı ürünleri olmaktadır. Dilerseniz bu ürünler hakkında ve neye iyi geldiklerine dair hepsini ayrı ayrı inceleyelim.

 • Nasır sökücü su geçirmez ilaçlı flaster bant

İçeriğinde bulunan Salistik Asit bir keratolitiktir ve nasırları parçalama özelliği vermektedir. Yumuşak bant pedleri sayesinde ayak, baskıya karşı hemen rahatlamaya geçer. Nasır bölgesindeki sağlıklı deriyi koruyan bu ürün dermatolojik olarak test edilmiştir.

Kullanım Şekli; Ayaklar öncelikle kuru ve temiz olmalıdır. Korisit diski dayanmış olduğu yerden çekerek ayırıp yapışkan kısmı cilt tarafında kalacak şekilde nasırın üzerine yerleştirin. İyice yapışması için hafif baskı uygulayabilirsiniz. Koruyucu bandı uygulayın ve bandı kanatları ile sabitleyin. Bu uygulamayı nasırlı bölge tekrar yumuşayana kadar düzenli olarak gerçekleştirin.

 • Koku önleyici ayakkabı spreyi;

Scholl ayakkabı spreyi, ayakkabı kokusunu ortadan kaldırarak bakteri oluşumunu önlemektedir. Çeşitli sebeplerden dolayı oluşan ayakkabı kokularını gidermeye yardımcı olur ve tekrarlanmasını engellemek için bakım sağlar.

Kullanım Şekli; Kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalayın ve ayakkabının kullanım öncesinde  - sonrasında olmak üzere püskürtün. Püskürtme işleminden sonra ayakkabının kurumasını bekleyin ve kuruduktan sonra giyin. Ürün iz bırakmamaktadır.

 • Nasır giderici kit;

Scholl Nasır Giderici Kitin içerisinde 6 adet Scholl Nasır Bandı, 6 Disk ve 9 Nasır Yastığı bulunmaktadır. 2 aşama eklinde oluşan bu kitte 1. Aşama; Scholl Nasır Sökücü Bantları nasırlardan en etkili ve güvenli bir şekilde kurtulmak için tamamen nasırlı olan bölgeye yönelik tedavi şeklinde kullanılmalıdır. Scholl Disk Sistemi ise sağlıklı deriyi koruması ve çevrelemesi için vardır. Yumuşak diskler açının azalmasına sebep olurken tampon etkisi sağlayarak da deriyi korumaktadır.

 1. aşamada ise; Scholl Nasır Yastığı ile etkilenen bölge koruma altına alınmalıdır. Çift taraflı yastık acının azalmasına yardımcı olmakta ve aynı zamanda tampon etkisi sağlayarak da deriyi korumaktadır. Küçük bir tavsiye ise bu kiti uygulamadan önce özel tuzlar ile hazırlanmış ılık bir ayak banyosu ile ayağınızı sakinleştirip, yumuşatmanızdır.

Kullanım Şekli; Kit kullanılmadan önce ayaklar temiz ve kuru olmalıdır. Diskin bulunduğu kağıdı üzerinden çekip dikkatlice yapışkan kısım cilt tarafında kalacak şekilde nasırın üzerine yerleştirin ve iyice yapışması için biraz baskı uygulayın. Daha sonra koruyucu bandı üzerine yerleştirin. Nasırı bölge yumuşayana kadar bunu düzenli bir şekilde ve günlük olarak uygulayın. Nasır Yastığı kullanılırken ise ayaklar yine kuru ve temiz olmalıdır. Nasır yastığını yapışkan kısmı nasır ortada kalacak şekilde dikkatlice yerleştirilmesi gerekmektedir.

 • Tırnak Mantarı Tedavisi;

Paket içerisinde 5 adet kullan at törpü ve tedavi solüsyonu bulunmakta ve hafif tırnak mantarı için etkili olmaktadır. Tedavi sonunda ise tırnakta oluşan renk değişiminin seviyesi azalır. Tırnakların yeniden büyüme zamanı sonrasında bozulma etkisi kalmaz ve tırnak eski sağlığına kavuşur.

Kullanım şekli; iki adım şeklinde gerçekleşmektedir. 1. Adım; Tırnak yüzeyini haftada bir törpüleyin ve kullanım sonrası törpüyü mutlaka atın. Sıvıyı ise etkilenen tırnağa günde bir kez olacak şekilde uygulayın. Bu tedaviye 3 hafta boyunca devam edin. 2. Adım ise; Sıvıyı enfeksiyon olan tırnağa 9 ay boyunca veya tırnak kendi rengini alana kadar haftada bir olacak şekilde uygulayın.

 • Scholl Gel Activ Tabanlık ( İş Hayatı İçin );

Ayakların gün içerisinde maruz kalmak zorunda olduğu baskıyı azaltmak amacıyla tasarlanmıştır. Çift katmanlı jel yapısı etkili bir şekilde darbeleri emer ve yürüme – günlük aktiviteler sırasında ayağın maruz kaldığı baskıyı azaltır. Tasarımındaki sert jel ayak oyuğunu ve topuğunu destekliyor, yumuşak jel ise darbeleri yumuşatarak ayaktaki baskıyı hafifletiyor. Scholl Jel Tabanlık kesilerek kolaylıkla her numarada ayak için uygun hale gelebilmekte ve ayakkabının içerisine yerleştirildiğinde sabit kalmaktadır.

 • Scholl Gel Activ Tabanlık ( Düz Ayakkabılar );

Ayakların gün içerisinde maruz kalmak zorunda olduğu baskıyı azaltmak amacıyla tasarlanmıştır. Ayak bakım uzmanlarının vermiş oldukları tavsiye ile dar stildeki düz ayakkabılar için geliştirilmiştir. Özellikle topuk altındaki darbelerin yumuşatılmasını sağlarken ayakların gün boyuca ihtiyaç duyduğu hafifliğe de ulaşmasını sağlamaktadır.

 • Scholl Gel Activ Tabanlık ( Günlük kullanım – Kadın );

Ayaktaki darbeleri emer ve üstün tamponlama özelliği ile tüm ayakların ihtiyacı olan rahatlığı sağlamaktadır. Günlük ayakkabı, spor ayakkabısı, düz ayakkabı gibi tiplerde kullanılabilmektedir. Gereken durumlarda işaretli olan yerlerden kesme işlemi ile ayakkabınızın içerisine sığacak şekilde yerleştirme işlemini yapabilirsiniz.

 • Scholl Gel Activ Tabanlık ( Alçak Topuklu Ayakkabılar );

Alçak topuklu ayakkabılar için tasarlanmış olan bu ürün, taban oyuğu destekli yumuşak jel yapısı ile ayağınızın ihtiyaç duyduğu konforu sağlamak üzere tasarlanmıştır. Ayak tabanının ön kısmında ekstra yumuşaklık sağlayarak darbeleri azaltır. Ayrıca ultra ince tabanı sayesinde de parmakları sıkıştırmaz ve kayma yapmaz.

 • Scholl Gel Activ Tabanlık ( Spor İçin - Kadın);

Scholl Gelactiv tabanlıkların spor için olanlarının özel tasarımı ile spor aktivitenize ara vermeden devam edebilirsiniz. Salford Üniversitesindeki araştırmalar ile geliştirilen bu ürün, darbeleri emer ve eklemlerdeki baskıyı etkili bir biçimde azaltır. Tüm spor ayakkabılar için kullanıma uygun olmaktadır.

 • Scholl Gel Activ Tabanlık ( Günlük kullanım – Erkek );

Ayaktaki darbeleri emer ve üstün tamponlama özelliği ile tüm ayakların ihtiyacı olan rahatlığı sağlamaktadır. Günlük ve iş ayakkabıları, spor ayakkabısı, düz ayakkabı için kullanıma uygun olan bu ürün, 40 – 46,5 ayak numaraları ile uyumludur. Kullanımda eğer gerekiliyorsa işaretli olan çizgilerinden ayak numaranıza uyacak şekilde kesebilme şansınız bulunmaktadır.

 • Topuk Çatlağı Giderici Krem;

Scholl Topuk Çatlağı Giderici Krem, topuklarda oluşan çatlakları gidermek için tasarlanan bu ürün hücre çoğalmasına katkıda bulunarak cilt onarımını güçlendirmektedir. 3 günde gözle görülür şekilde sonuçlar alınırken 7 günde pürüzsüz topuklara sahip olursunuz.

Kullanım şekli; Günde 2 defa çatlamış topuk üzerine uygulayabilirsiniz.

 • Scholl Velvet Smooth Elektronik Ayak Törpüsü;

Scholl Velvet Smooth, evde kullanıma uygun ideal bir ayak bakım üründür. 360 derece dönebilme özelliğine sahip özel silindir başlığı ile ayaklarınızda kadife yumuşaklığı bir dokunuşta sahip olabilirsiniz. Ayaklarınızdaki ölü derilerde istediğiniz an kurtulabileceğiniz, Micralumia yedek başlığı elmas taneleri ile tırtıklı yapısıyla ilk kullanımda pürüzsüz ayaklara sahip olmanızı sağlayacak ve kadife yumuşaklığı ayaklarınıza verebilecek kalitede bir üründür.

Scholl ayak törpüsü, elmas taneli yedek başlığı bulunmaktadır. Ayrıca üç farklı sertlik seviyesi bulunan bu ürün, ergonomiktir ve kolay tutuş özelliğine de sahiptir.

 • Scholl Blister Shield – Plasters;

Blister kalkan sıvaları, kabarcıklar, ayak derisinde sertleşme için üretilmiştir. Anında ağrı kesici özelliği sayesinde gün boyu yükte ve harekete maruz kalan ayaklarınızın dinlenmesinde yardımcı olmaktadır. Ayrıca bu ürün sayesinde ayaklarınızı sürtünme ve sürtünmeye karşı koruyabilirsiniz.

Tasarımındaki sert dış kalkan, oluşan blisteri sürtünme ve sürtünmeden korur ayrıca kabarcığı sulu ve esnek halde tutarak daha çabuk iyileşmesine katkıda bulunur. Ayak parmakları ve topular için uygun olmak üzere içerisinde iki farklı şekil ve boyutta ürün mevcuttur.

 • Tırnak Bakım Seti;

Scholl tırnak bakım seti, hem el hem de ayak tırnaklarında mükemmel bir görünüme kavuşmak isteyenler için ideal ürün olmaktadır. Bakım rutinini tamamlayacak başlık ve tırnak bakım yağı bulunmaktadır. İçeriğinde bulunan 3 farklı başlık olan Scholl tırnak törpüsü ile tırnaklarınızı törpüleyebilir, düzeltebilir ve parlatabilirisiniz. Daha sonra da 7 yağ kompleksine sahip tırnak bakım yağını da uygulayarak tırnaklarınızdaki mükemmel görüntüye sahip olabilirsiniz.

 • Scholl Velvet Smooth Gece Kremi;

İçeriğindeki ProVitamin B5 ve E Vitaminli özel besleyici formülü sayesinde nemi ayaklarınıza hapseder ve ayak derinin gece boyunca yenilenmesini sağlamaktadır. Ayak kremi, gece boyunca etkilidir ve sağladığı uzun süreli ve yoğun nem sayesinde 24 saat içinde daha yumuşak ayaklara kavuşmada etkili rol oynamaktadır.

Eczacin Farklı İle Scholl Ürünleri

Scholl marka ürünlerini kullananlar yorumları üzerinden değerlendirme yapıldığında genel olarak özellikle gün boyunca baskıya maruz kalan ayakları için büyük rahatlık ve hareket kolaylığı sağladığından ve ayaklardaki olası şikâyetlerin etkilerinin neredeyse en minimum seviyeye indiğinden bahsetmektedir. Ayrıca bu ürünü kullanmak isteyenler için de tereddüt etmeden kullanabilmeleri konusunda tavsiyelerini de sunmaktadırlar.

Fiyat konusunda her zaman müşterilerinin yanında olan marka, geniş bir kitleye hitap edebilmek ve hayatlarını kolaylaştırabilmek için oldukça makul fiyatlar sunmaktadır. Bu ürünlere Eczacin kalitesi altında hem mağazamızdan hem de internet sitemizden temin edebilme şansınız olmaktadır. Eczacin yıllardır hizmet verdiği cilt bakım, güzellik, sağlıklı görünüm vs gibi konularda her zaman müşterilerine destek olduğu gibi Scholl ürünlerini de müşterileri ile buluşturarak günlük koşturmaca da daha rahat bir hayat yaşamalarını sağlayabilmekten dolayı mutludur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.