Sırala
Tükenenleri Gösterme
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

Renu

Renu, BAUSCH + LOMB markasının bir ürün serisidir. BAUSCH + LOMB, 1853 yılında New York üzerinde optik dükkanı olarak kurulmuştur. O günden bu güne başarıyla gelen marka şimdi başarısıyla sayılı sağlık şirketlerinden biridir. Markanın temel amacı göz ve görme sağlığı üzerine çalışmalar yaparak insanlara fayda sağlayabilmektir. Göz sağlığı için çalışmalar yapan ve ürün geliştiren marka, insanların daha iyi görmelerine ve daha iyi yaşamalarına yardımcı olmakta. New York’ta kurulan marka şimdi 100’den fazla ülkede hizmet veriyor. Ülkemizde de başarılı bir şekilde hizmet veren marka, Renu ürünleriyle insanların göz sağlığını koruyor.

Renu Nedir?

Renu, BAUSCH + LOMB markasının bir ürün serisidir. Ürün, yumuşak kontak lenslerin temizliğinde kullanılmaktadır. Renu, 2006 yılından günümüze kadar olan sürede en popüler ve güvenilir lens ürünü olarak tercih edilmektedir. Silikon hidrojeller dahil olmak üzere tüm yumuşak kontak lensleri saklar ve aynı zamanda nemlendirir. Ürün, lenslere herhangi bir zarar vermediği gibi göz sağlığı için güvenle kullanılabilir. Marka tarafından geliştirilen Renu serisi kendini bu sektörde ispatlamış, dünya genelinde tercih edilen bir seridir.

Kontak Lens Nedir?

Kontak lensler aynı zamanda optik mercek olarak da adlandırılır. Göz sağlığının bozulmasında özellikle ileri derecede görme problemi yaşayan bireylerin daha iyi görüşe sahip olabilmesi için kullanılmaktadır. Görme problemi yaşayanlar gözlük kullanarak daha iyi görebilir. Fakat pek çok görme problemi yaşayan birey gözlük kullanmak yerine lens kullanmayı tercih etmektedir. Özellikle gözlük camının kalın olmasından şikayet edenler tercihini kontak lensten yana yapmaktadır. Gözlük camının kalınlaşması, görme derecesinin yükselmesinden kaynaklanmaktadır. 

İlk lens Fransa’da 1887 yılında geliştirilmiştir. O dönemlerde çeşitli problemlerin yaşanmasının ardından lens üzerinde birçok yenilik yapılmıştır. Günümüzde artık kullanılan lensler hem sağlık koşullarına uygun üretilmekte hem de bireyin konforunu sağlamakta. Lensler ne kadar güvenilir ve sağlıklı olsa da hem lens ömrünü korumak hem de göz sağlığını korumak için çeşitli lens ürünleri kullanılmaktadır. Lens bakımı doğru ürünlerle doğru şekilde yapılmadığı zaman çeşitli göz sağlığı problemleri görülmekte... Bireyler, göz sağlığını riske atmamak adına Renu lens bakımı ürünlerini güvenle tercih edebilir.

Renu Lens Bakımı Ürünleri Nedir?

Renu lens bakımı ürünleri arasında lens suyu bulunuyor. Lens, kullanılmadığı süre içerisinde yapısını koruyabilmesi için özel geliştirilmiş sıvı içerisinde bekletiliyor. Eğer kullanılan ya da kullanılacak olan lensler sıvı içerisinde bekletilmezse hem yapısını kaybediyor hem de göz sağlığına zarar veriyor. Kullanılan lensler gün içerisinde batma ve kuruma yapıyorsa, buğulama yapıyorsa ihtiyacınız olan tek şey lens suyudur.

Lens suyu, kullanılan lenslerin nemli kalmasını sağlar. Kurumuş lenslerin kullanılmaması tavsiye edilmektedir. Lensler günlük, haftalık ya da aylık olarak kullanılmak üzere geliştirilmektedir. Lens fiyatları ise genellikle yüksektir. Lens kullanan bireyler kullandıkları lensin kullanım ömrünü korumak ve göz sağlığını da korumak için mutlaka lens suyundan faydalanmalıdır. Lens suları lensler için en doğru çözümdür.

Göz sağlığını korumak için birçok yöntem uygulanmakta. Görme problemi yaşayan ve lens kullanan bireyler de göz sağlığını korumak için doğru ürünlerden faydalanmalı. Kontak lensler görme problemi yaşayan ve gözlük kullanmak istemeyenlerin tercihi oluyor. Kontak lens kullananların yanından ayırmaması gereken ürün ise lens solüsyonu oluyor. Lens solüsyonu kontak lenslerin bakımı için kullanılıyor. Kontak lensler her zaman nemli ya da ıslak kalmaya ihtiyaç duyuyor. Eğer kontak lens nemini ve ıslaklığını kaybetmişse o lensin kullanılmaması tavsiye ediliyor.

Çünkü kuruyan lensler gözde yanma, batma, kaşıntı oluşturduğu gibi kızarıklık da oluşturabiliyor. Bu nedenle kullanılan lenslerin daima solüsyon içerisinde ıslak kalması gerekiyor. Solüsyonlar diğer bakım ürünlerinin aksine özel olarak geliştirilmiştir. Solüsyonların içerisinde bulunan bileşenler lens yapısını ve sağlığını koruduğu gibi göz sağlığına da zarar vermemektedir. Solüsyon içerisinde bekleyen lens mikrop kapmaz, bakteri üretmez. Lens, solüsyon içerisinde çıkarılıp rahatlıkla kullanılabilir.

Lens Solüsyonu Yerine Ne Kullanılabilir?

Lens solüsyonu yerine saf su, normal su, göz damlası ya da göz spreyi gibi herhangi bir ürün kullanılamaz. Lens solüsyonu özel olarak üretilmektedir. Laboratuvar ortamında geliştirilen solüsyon içerisinde göz sağlığını koruyan ve lensin yapısına zarar vermeyecek maddeler bulunmaktadır. Solüsyon dışında herhangi bir ürün solüsyonun yerini tutamaz. Saf su dahi solüsyon yerine kullanılamaz.

Lens Solüsyonu Seçiminde Markanın Önemi Var Mı?

Lens solüsyonları özel olarak geliştirilip üretilse de markanın önemi vardır. Kontak lens için kullanılması gereken solüsyonun özellikleri:

 • Solüsyon, lensin ıslak kalmasını sağlamalı. 
 • Solüsyon, lensin yapısını korumalı. 
 • Solüsyon, lensin toz veya bakterilerden korunmasını sağlamalı. 
 • Solüsyon, göze zarar vermemeli. Kaşıntı, kızarıklık, batma gibi göz problemlerini önlemeli. 
 • Solüsyon, lensin kullanım ömrünü korumalı. 

Kontak lensler için geliştirilmiş solüsyonun taşıması gereken özellikler bellidir. Solüsyon üretiminde ön plana çıkan Renu, yukarıda yer alan özellikleri ürünlerine taşımaktadır. Renu multiplus lens solüsyonu taşıdığı özelliklerle dünya genelinle güvenle tercih edilmektedir.

Renu Lens Solüsyonu Özellikleri Nedir? 

Renu lens solüsyonu kontak lensler için kullanılmaktadır. Solüsyonun kullanım amacı:

 • Kontak lensin temizliğini sağlar. 
 • Kontak lensin durulanmasını sağlar.
 • Kontak lensin dezenfekte edilmesini sağlar. 
 • Kontak lensin saklanmasında kullanılır. 

Kontak lensler için geliştirilen Renu solüsyon öncelikle lensin yapısını ve göz sağlığını korumaktadır. Solüsyonla lensin temizliği ve durulanması yapılır. Aynı zamanda lens kullanılmadığı sürece solüsyon içerisinde dezenfekte edilir. Bu sayede dışarıdan gelen toz, mikrop veya bakterilerden korunur, güvenle kullanılabilir. Lens kullanılmadığı süre içerisinde solüsyon içerisinde bekletilir. Lenslerin saklanması için Renu solüsyonlar kullanılmaktadır. Renu lens solüsyonu, silikon hidrojeller dahil olmakla beraber tüm yumuşak kontak lensler için kullanılmaktadır.

Solüsyon, doğru ve düzenli olarak kullanıldığı sürece herhangi bir göz sağlığı problemini oluşturmaz. Renu lens solüsyonunu kullandıktan sonra herhangi bir problem söz konusu oluyorsa doktora danışmak daha doğrudur. Solüsyonu kullanırken ya da lensi kullanırken yanlış aşamalar gerçekleştirilmiş olabilir.

Renu Lens Solüsyonu Alışverişi Nereden Yapılır?

Lens kullanıcıları ihtiyacı olan solüsyonu eczacin.com üzerinden temin edebilir. Eczacin.com ailesi olarak Renu lens solüsyonlarını online olarak satışa sunmaktayız. Site üzerinde orijinal ürünler doğru ürün fiyatı ile satışa sunulmaktadır. Siparişler 7/24 verilebilir. Alınan siparişler kısa sürede hazırlanmakta ve sipariş adresine teslim edilmektedir. Renu lens solüsyonu farklı şişe boyutlarında kullanıma sunulmaktadır. Küçük boy yani 120 ml Renu lens solüsyonunu sipariş ederek solüsyonu yanınızda taşıyabilirsiniz. Çantanızda çok fazla yer kaplamayacak bu şişeyi özellikle seyahatlerinizde yanınızda taşıyabilirsiniz. Solüsyonu çok sık değiştirenler ise büyük boy Renu lens solüsyonu kullanabilir. Büyük boy Renu lens solüsyonu 360 ml olarak şişelerde kullanıma sunulmaktadır. Her iki boyuttaki solüsyon eczacin.com üzerinde satışa sunuluyor. Eczacin.com ailesi olarak markaya ait orijinal ürünü güvenli bir şekilde sizlere ulaştırıyoruz.

Renu Lens Solüsyonu Nasıl Kullanılır?

Site üzerinden temin edeceğiniz Renu lens solüsyonunun paketinin üzerinde kullanım detayları yer almaktadır. Lens solüsyonunu kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı maddeler bulunmakta. Lensler takılırken dikkat edilmesi gereken kurallar bulunduğu gibi solüsyonlar kullanılırken de dikkat edilmesi gereken bazı kurallar bulunuyor. Bu kurallara uymak hem lens yapısını koruyor hem de göz sağlığını koruyor. Renu lens solüsyonunun kullanımı:

 • Eller sabunla yıkanmalıdır. 
 • Boş lens kutusuna kontak lensi yerleştirin.
 • Kutuyu Renu Multiplus lens solüsyonuyla doldurun.
 • En az 4 saat lensleri sıvı içerisinde bırakın.
 • Lensleri kullanmadan önce ellerinizi sabunla yıkayın.
 • Parmağınızın ucuyla aldığınız lensleri Renu Multiplus lens solüsyonundan birkaç damla alarak ovalayın. 
 • Lensleri taktıktan sonra kutunun içindeki solüsyonu boşaltın ve kutuyu sıcak suyla yıkadıktan sonra kurumaya bırakın. 

Lens kullanırken parmaklar devreye girer. Ellerimiz sık sık yüzeylere temas eder. Solüsyon her ne kadar lensi korusa da lens, solüsyonun içinden çıktıktan sonra elimizle temas ederek toz veya mikrop barındırabilir. Bu nedenle öncelikle eller sabunla iyice yıkanmalıdır. Bazı sıvı sabunlar yağ bazlı süspansiyon maddeler içermektedir. Bu nedenle kullanılan sabuna dikkat etmek gerekir. Eller yıkandıktan sonra boş lens kutusunun içine lensler yerleştirilir. Solüsyonla lens kutusu doldurulur. En az 4 saat boyunca lensler solüsyon içinde bekletilmelidir. Eğer gece uyumadan önce lensi çıkarıyorsanız gece boyunca lensinizi solüsyon içinde bekletebilirsiniz.

Lensi kullanmadan önce yine parmaklarınızdan yardım almanız gerekecek. Bu nedenle ellerinizi yıkamalısınız. Parmak ucunuzla lensi kutusundan çıkardıktan sonra birkaç damla solüsyondan alarak lensi ovalamalısınız. Böylelikle yumuşamış yüzey birikimleri temizlenir ve lens kullanılabilir yapıya gelir. 20 saniye kadar ovalamanız yeterli olacaktır. Ovalama işleminden sonra son olarak solüsyonla lensleri yıkayıp takabilirsiniz. Lens solüsyonunda önemli olan konulardan biri de her kullanım sonrasında kutudaki solüsyonun boşaltılması ve kutunun temizlenmesidir. Bu sayede hem lensi hem de göz sağlığınızı korumuş olursunuz. 

Renu lens solüsyonunun nasıl kullanılması gerektiği kutu üzerinde yazmaktadır. İki farklı boyuttaki solüsyondan sizin için uygun olanı eczacin.com adresinden sipariş verebilirsiniz. Renu sayesinde göz sağlığınızı korumuş olursunuz ve artık daha iyi görebilirsiniz. İyi görmek için ihtiyacınız olan lensleri Renu solüsyon ile temizleyip güvenle kullanabilirsiniz. Eczacin.com olarak bizler her zaman en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Renu lens solüsyonu siparişlerinizi site üzerinden 7/24 verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.