Sırala
Tükenenleri Gösterme
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

Rcfarma Ürünleri

Üretimlerini gerçekleştirdiği vitamin, mineral, besin takviyeleri, kremler ve doğal destek ürünlerini 2008 tarihinden itibaren piyasaya sunan Rcfarma, bir Türk markasıdır. Bünyesinde ağırlıklı olarak görev alan, alanında uzman doktorlar sayesinde büyük bir titizlik ve kontrolle hazırlanan ürünler, içerisinde böcek ve tarım ilaçları, zararlı kimyasal maddeler, ağır metaller, zararlı mikroorganizmaların dışında domuz girdisi herhangi bir ürünü de barındırmamaktadır.

İleri teknoloji ile üretilen ürünlerin, hassas kalite kontrol prosedürüne tabi tutulması ve ürünler üzerinde yapılan ayrıntılı mikrobiyolojik analizler, ürünlerin sağlık açısından son derece güvenilir olmasını sağlamaktadır. Rcfarma, hizmet vermeye başladığı tarihten bu yana besin takviye ürünleri üzerine kendini geliştirerek, sektöründe adından sıklıkla söz ettiren bir marka konumuna ulaşmış olup geniş ürün yelpazesi sayesinde tüketicilerin ihtiyaçlarını da tam anlamıyla karşılamaya devam etmektedir.

Sağlıklı Bir Hayat İçin: Vücudunuzun Savunma Mekanizmasını Güçlendirin

Kış ayları başta olmak üzere mevsim geçişleri, ani hava değişimleri, çevrede bulunan hasta kişiler ve daha onlarca sebepten dolayı bağışıklık sistemi zayıf olan insanlar sık sık hastalanmaktadır. Kimi zaman bir virüs, kimi zaman bir bakteri, kimi zamanda bir mikroorganizma kaynaklı olabilen hastalıklar, enfeksiyon yoluyla da kişileri hasta edebilmektedir.

Düzenli beslenmek, düzenli uyumak, düzenli bir yaşam sürmek gibi hayatını oldukça sağlıklı ve düzgün bir sistem üzerine kurgulamış kişiler de dahil olmak üzere hastalıklar sık sık kişilerin karşısına çıkmaktadır. Tüketilen besinler, her zaman vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineral miktarlarını doğal yollarla karşılayamamaktadır. Bu durum da bağışıklık sisteminin zayıflamasına ve hastalıklara karşı tam anlamıyla bir koruma sağlamamasına neden olmaktadır.

Bağışıklık sisteminin güçlendirilip vücudun savunma mekanizmasını canlandırmak için en büyük yardımcılar ise doğal besin takviyeleridir. Türkiye’de besin gıda takviyesi alanında profesyonel bir hizmet sunan Rcfarma, Ligone Beta Glucan serisi ile kişilere bakteri ve virüslerin neden olduğu hastalıklara karşı vücutta bir savunma mekanizmasının geliştirilmesini sağlamaktadır. Serinin ana maddesi olan Beta glukanlar, vücuttaki enfeksiyonları tespit ederek yok edilmesini sağlarken, bütün bağışıklık hücrelerine aynı andan etki ederek de hem doğal hem de sonradan edinilmiş bağışıklık sistemlerinin güçlendirilmesini sağlamaktadır.

Serinin içerisinde yer alan Ligone Beta-Glucan Probiotic Multivitamin 60 Kapsül ürünü, içerisinde yer alan yaklaşık 2 Milyar probiyotik karışımına ek olarak içerdiği zengin vitamin ve mineralleri sayesinde oldukça özel bir üründür. 30 Kapsül çeşidi de bulunan bu ürün, probiyotikleri sayesinde sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlarken, içerisindeki vitamin ve mineral harmanı sayesinde de bağışıklık sisteminin güçlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Vücut için gerekli olan tüm vitamin ve mineralleri içerisinde bulunduran bu ürün, 18 yaşını doldurmuş kişiler tarafından günde 1 kapsül olmak üzere yemekle birlikte alınması tavsiye edilmektedir.

Karaciğer Sağlığı İçin Eşsiz Bir Karışım

Karaciğer, en temel anlamda kanın pıhtılaştırıcı faktörlerini, enzimleri ve diğer proteinleri üretirken, demir, vitamin, yağ ve şeker gibi vücudun ihtiyacı olan maddeleri depolamaktadır. Ayrıca karaciğer, vücutta bir çöp öğütücü gibi görev alarak vücuda zararlı olabilecek ilaç ve alkol gibi toksik maddeleri temizlemektedir. İnsan vücudu için oldukça önemli olan bu organın korunması, yeniden yapılandırılması ve güçlendirilmesi sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmek için son derce önemlidir. Rcfarma ana bileşeni deve dikeni ekstresini kullanarak hazırladığı Ligone Milk Thistle ürünü ile tüketicilere tam bir karaciğer dostu ürününü sunmaktadır. İçeriğindeki deve dikeni ekstresine eşlik eden enginar, zerdeçal ekstresi, karahindiba kökü ve bioperin ile karaciğeri zararlı maddelerden korurken, antioksidan içeriği sayesinde de vücuttan toksin maddelerinin atılmasını sağlamaktadır.

Yağ bağlayan veya alkolik karaciğer hasarlarının, akut veya kronik çeşitlerinde tedavi amaçlı kullanılan bu ürün, protein sentezinin yeniden yapılmasını sağlayarak, karaciğer hücrelerinin gelişimini desteklemektedir. Karaciğer içerisinde bulunan ve safra adı verilen sıvı akımının artmasını sağlarken, safra kesesi fonksiyonlarını da geliştirmektedir. Kullananlar tarafından oldukça büyük bir beğeniye sahip olan bu ürün, uygun fiyatı sayesinde de rahatlıkla satın alınabilme imkanı sunmaktadır. 18 yaşını aşmış yetişkinler için hazırlanan bu ürün, sabah ve akşam yemeklerinden sonra 1’er kapsül olmak üzere günde toplam 2 kapsül tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Eşsiz Bir Mucize: Omega – 3

İnsan vücudunda karaciğer tarafından üretilemeyen ve vücuda dışarıdan gıda takviyesiyle alınması gereken önemli yağ asitlerinden biri olan Omega – 3, kanda bulunan trigliserit seviyesini önemli ölçüde azaltıp, karaciğerde oluşan yağlanma problemini de büyük ölçüde azaltmaktadır. Ayrıca kişileri kanser riskine karşı önemli ölçüde koruyan Omega – 3, depresyonu ve stresin varlığını ortadan kaldırdığı gibi, ağrı kesici özelliği sayesinde de hastalık belirtilerinin azalmasını sağlamaktadır.

Çocuklarda ve gençlerde astımı engellerken, dikkat dağınıklığı, unutkanlık ve zor öğrenme durumlarına karşı zihni güçlendirerek bu problemleri de büyük ölçüde ortadan kaldırmaktadır. İnsan vücudu için bu kadar fayda sağlayan bir yağ asidini, Rcfarma ana bileşen olarak içerdiği balık yağına eşlik eden Omega – 3 asitleriyle hazırlanan Ligone Omega – 3 ürünü ile tüketicilerine sunmaktadır. Sağlık açısından son derece önemli olan bu ürün ile tüketicinin sağlığına verdiği önemi gösteren Rcfarma, titizlikle hazırladığı ürünü sayesinde büyük beğeni de kazanmaktadır. 18 yaşını aşmış yetişkinler için hazırlanan bu ürün, yemeklerden sonra 1’er kapsül olmak üzere günde toplam 2 kapsül olarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Daha Zinde Ve Enerjik Günler İçin

İnsan vücudunda enerji üretirken vücudun zinde kalmasından sorumlu olan organizmalar, her hücre içerisinde yer alan mitokondri organelleridir. Günlük tüketilen gıdalardan sağladığı besinlerle enerji üreten mitokondriler, CoQ10 olarak da bilinen Koenzim Q10 bileşiği sayesinde hücrelerde enerji üretimini büyük ölçüde arttırmaktadır.

Mitokondri içerisine saklanarak mitokondrilerin enerji üretmesi için onları uyaran Koenzim Q10, ayrıca vücuttaki hücreleri oksidatif hasardan ve hastalığa neden olan mikroorganizmalardan korumaya da büyük ölçüde yardım etmektedir. Rcfarma, Koenzim Q10 ve E vitamini içerikli Ligone Q10 ürünü ile tüketicilerinin günlerini daha zinde geçirmelerini sağlamaktadır. Etkili formülü ile yetişkin kişiler tarafından kullanılması için hazırlanan Q10 ürünü, biri sabah biri akşam olmak üzere, yemeklerle birlikte günde iki kapsül olarak kullanıldığında optimum etkisini göstererek kişilerin günlerini daha enerjik ve dolu dolu geçirmesini sağlamaktadır.

Çocuklarınızın Sağlıklı ve Hastalıklara Karşı Dirençli Büyümesi İçin

Vitamin, mineral ve takviye edici gıdalar sadece yetişkinler için değil, özellikle yemek seçen, sebze veya et ürünlerini tüketmeyen çocukların sağlıklı bir şekilde büyümesi için son derece önemlidir. Yetişkinler için üretilen ürünler çocuklara hiçbir şekilde içirilmemelidir. Daha sindirim, dolaşım ve sinir sistemleri gibi önemli sistem ve organlarının tam olarak gelişmediği çocuklara ağır gelebilecek olan takviye gıda ürünlerinin üzerinde kids yazılı ürünlerin çocuklar için tercih edilmesi hayati derecede önem arz etmektedir. Rcfarma, bu konuda da müşterilerinin yorumları doğrultusunda geliştirdiği Ligone Kids Şurup ile içeriğindeki A, B, C, D, E vitaminlerine eşlik eden mineralleri ile çocuk gelişimine önemli bir destek oluşturmaktadır.

Balık yağı ve Beta glukan eklenerek güçlendirilen içeriği sayesinde de çocukların bağışıklık sistemlerini güçlendirirken hastalıklara karşı direnç kazanmalarını sağlayan bu ürün, sıvı dokusuyla da tüketim kolaylığı sağlamaktadır. Multivitamin ve mineral takviyesi olan bu ürün, 10 ila 20 kilogram arasında olan çocuklar için günlük 5 ml, 20 ila 28 kilogram arasında olan çocuklar içinse günde 10 ml’yi aşmayacak şekilde tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Daha Güçlü Sindirim Sistemleri İçin: Probiyotik

Probiyotikler, insan vücudundaki çeşitli organlarda bulunan ve bu organların mikrobiyotasını oluşturan canlı bakterilerdir. Özellikle bağırsak mikrobiyotasının dengesinin korunması için aşırı derecede önemli olan probiyotikler, bağırsak duvarına bağlanarak burada bulunan zararlı mikroorganizmalarla savaşmaktadır.

Probiyotikler canlı birer bakteri olduğu için vücut savunma mekanizması bu canlıları bağırsaklara ulaşmadan yok etmektedirler. Ancak bağırsak sisteminin düzenli bir şekilde görev alması için bu mikroorganizmaların varlığına son derece ihtiyaç duyulmaktadır. Rcfarma, bağırsakta çözünebilen bitkisel kaplı bir kapsül üreterek probiyotiklerin bağırsak florasına canlı bir şekilde ulaşması sağlayan bir ürün hazırlamıştır. Probien Probiyotik, içeriğindeki zengin probiyotikler sayesinde sindirim sistemini düzenlerken bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olmaktadır. Yetişkinler tarafından günde 2 kapsül olmak üzere yemek öncesinde tüketilmesi tavsiye edilen bu ürün, çocuklara verilmemelidir.

Rcfarma’nın bünyesinde satışa sunduğu bir diğer probiyotik ürünü ise Ligoflor’dur. Ligoflor Probiyotik, her biri 1000 mg olarak hazırlanmış 10 adet saşe veya 10 adet kapsül içeren farklı çeşitleri ile içeriğinde 810 mg Saccharomyces Boulardii mikroorganizmalarını bulundurmaktadır. Takviye edici bir gıda olan Ligoflar Probiyotik, Probien ürününe göre hem çocuklarda hem de yetişkinlerde kullanım imkanı sunmaktadır. Çocuklarda günde 1 saşe veya 1 kapsül, yetişkinlerde ise günde 1 – 2 saşe veya 1 – 2 kapsül tüketilmesi tavsiye olunur. Saşe olarak satın alınan probiyotiklerin su veya meyve suyuna karıştırılarak tüketilmesi önerilmektedir.

Eklem, Kemik ve Kas Güçlendirici Takviye Gıdalar

Vücudun savunma, bağışıklık ve sindirim sistemlerinin yanı sıra iskelet ve kas sistemleri içinde çalışmalar gerçekleştiren Rcfarma, hazırladığı Kartix Glucosamine Complex ürünü ile zamanla eklem, kemik ve kas gibi vücudun hareket etmesini sağlayan sistemlerde meydana gelen hasarları onarmaktadır. Aşırı kilo, ağır spor aktiviteleri, çeşitli kazalar ve hastalıklar, eklemlerin dejenerasyonuna neden olurken bu durum ağrıların meydana gelmesine sebep olmaktadır.

Rcfarma’nın hazırladığı Kartix Gıda Takviyesi, eklemlerin kıkırdağında yer alan glukozamin içeriği ile eklem, kas ve kemik ağrılarının en aza indirilmesini sağlarken, zamanla oluşan hasarların iyileştirilmesinde de önemli bir rol oynamaktadır. Özellikle yaşa ve kiloya bağlı olarak azalan eklem sıvısının kendini yeniden üretmesini sağlayan bu ürün, vücudun önceki durumuna göre daha rahat hareket edebilmesini de sağlamaktadır. Yetişkinler için hazırlanan bu ürün bir gıda takviyesi olarak, sabah 1, akşam 1 tablet olmak üzere günde 2 tablet yemekle birlikte kullanılması tavsiye edilmektedir.

Rcfarma, bünyesinde yer alan Kartix Krem’de özellikle spor müsabakalarında yaşanan sakatlanmalarda oluşan ağrıların ve kas tutulmaları sonucunda açığa çıkan krampların azaltılmasında kullanılan bir üründür. Açık yara olmayan ağrılı bölgelerin üzerine günde 2 defa hafif masaj hareketleriyle uygulanması gereken bu ürün, krem dokusu ile uygulama kolaylığı sağlamaktadır.

Vücudunuzun Yağ Bağlama Hızına Dur Deyin

Uzak Doğu kültüründe çok uzun tarihlerden itibaren kullanılan garcinia cambogia baharatı, özellikle son zamanlarda Batı dünyasının gözdesi olmuştur. Hint ve Tayland mutfağının kadim baharatlarından biri olan garcinia cambogia, vücuda alınan fazla şekerin yağ olarak depolanmasına engel olurken şekerin depolanmasını da büyük ölçüde azaltmaktadır. Ancak vücudun yağ depolama sistemi oldukça karışık olduğu gibi vücuda fazladan alınan bu baharat pek çok yan etkiyi de beraberinde getirmektedir. Rcfarma, fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişiler için hazırladığı Fatex bitkisel destekli gıda takviyesi ile ana içeriğinde yer verdiği garcinia cambogia ekstrasıyla vücudun yağ tutma kapasitesini azaltmaktadır. Doktora danışılarak kullanılması gereken bu ek gıda, sadece yetişkinler tarafından günde 2 kapsül olacak şekilde yemeklerden önce alınması tavsiye edilmektedir.

Vücudunuzun İhtiyacı Olan Tüm Vitaminler İçin: Newvit Serisi

İnsan vücudu zaman zaman yaşadığı bazı hastalıklar veya dengesiz beslenme durumlarında vitamin kayıpları yaşamaktadır. Vücudun direnç ve savunma mekanizmasında oldukça önemli bir paya sahip olan vitaminler, kanda belli değerlerin altına düşerse acil olarak takviye edilmesi gerekmektedir. Rcfarma, tüketicileri için uzman kadrosuyla birlikte hazırladığı Newvit serisi ile pek çok vitamin takviye gıda çeşidini tüketicileri ile buluşturmaktadır. Bu ürünlerden biri olan Newvit Demir Damla, +2 değerlikli demir ve keçiboynuzu pekmezi içeriğiyle kansızlığın en büyük nedeni olan demir eksikliğiyle savaşmaktadır.

Demir, organlara oksijen taşıyan oldukça önemli bir element olup, vücutta oluşan karbondioksiti hücrelerden toplayarak vücuttan atılmasını sağlamaktadır. Vücutta oluşan demir eksikliği, organlara yeteri kadar oksijen taşınmamasına, atıkların da hücrelerden tam olarak toplanamamasına neden olduğu için bu durum zamanla organlar üzerinde geri döndürülemez hasarlar oluşturabilmektedir. Ayrıca demir eksikliği vücudun savunma mekanizması direncini düşürürken vücudu hastalıklara açık hale getirmektedir. Vücut için son derece önemli olan bu ürün, yetişkinler için hazırlanmış olup günlük 10 damla şeklinde tüketilmesi gerekmektedir. Kısa süre içerisinde vücudun eski gücüne ve sağlığına kavuşmasını sağlayan bu takviye gıda içerisinde yer alan keçi boyunuzu özü de kan yapıcı özelliği ile pek çok faydayı beraberinde getirmektedir.

Newvit serisi içerisinde yer alan bir diğer takviye gıda ise Newvit Kara Mürver ürünüdür. Bu ürün kişilerin alerji ataklarını hafifletmek üzere bir içerikle hazırlanmış olup aynı zamanda bağışıklık sistemini de güçlendirici de bir özelliğe sahiptir. Ahududu ve çilek özleri ile hazırlanan bu karışım içerisindeki C vitamini sayesinde de grip ve nezle gibi hastalıkların tedavisinde oldukça etkilidir. Bakteri ve enfeksiyonlara karşı vücudu korurken, sindirim sistemi problemleri arasında ilk sıralarda yer alan kabızlık problemini de büyük ölçüde önlemektedir. 11 yaş üstündeki yetişkinlerde kullanılması gereken bu ürün, yemek zamanı dışındaki bir zaman diliminde günde 1 tablet olmak üzere, oda sıcaklığındaki bir bardak (200 ml) suda eritilerek içilmesi tavsiye edilmektedir.

Vücudun en fazla ihtiyaç duyduğu ve vücuda en fazla yarar sağlayan vitaminlerden biri olan C vitamini, bağışıklık sisteminin güçlü kalabilmesi için kilit bir role sahiptir. Rcfarma, tüketicileri için hazırladığı Newvit C Vitamini ürünü ile vücudun bağışıklık sistemini güçlendirirken cildin kolajen üretebilmesini sağlamaktadır. Ayrıca bağ dokularının, tendonların ve kıkırdak dokunun kendini yenileyebilmesi için oldukça önemli olan C vitamini, kalp damar sağlığı açısından da oldukça büyük bir öneme sahiptir. Newvit serisi içerisinde üretilen Vitamin C efervesan içeceği, 11 yaşını tamamlamış yetişkinlerde kullanılması için hazırlanırken önerilen kullanım şekli ise yemek zamanı dışındaki bir zaman diliminde günde 1 tablet olmak üzere, oda sıcaklığındaki bir bardak (200 ml) suda eritilerek içilmesidir.

Newvit serisi içerisinde yer alan bir diğer takviye edici vitamin ise Newvit Vitamin D3 ürünüdür. D3 Vitamini, vücudun kalsiyumu emmesini sağlarken kemiklerin sağlıklı büyümesini desteklemektedir. D3 Vitaminin eksikliği çocuklarda kemiklerin sertleşmemesine neden olurken bu durum kemiklerin kolay çatlamasına ve kırılmasına neden olduğu gibi yetişkinlerdeki D3 vitamin eksikliği osteomalazi adı verilen şekilsiz kemiklerin oluşmasına sebep olmaktadır. İçerisindeki organik zeytinyağı ile birlikte diğer vücut fonksiyonlarının da işlevleri için son derece önemli olan bu vitamin desteği, yetişkinler için hazırlanmış olup sprey olarak kullanılırsa günde 1 puf, damla olarak kullanılırsa da günde 2 damla olacak şekilde tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Kemik ve kas sağlığı için tüketilebilecek bir başka gıda takviyesi olan Newvit D3 K2 ürünü ise, içeriğindeki D3 vitaminine eşlik eden K2 vitamini sayesinde normal kemiklerin korunmasını, kas fonksiyonlarının çalışmasını ve dişlerin korunmasını sağlamaktadır. Vücut fonksiyonlarının da yerine getirilebilmesi için son derece önemli olan bu vitamin takviye gıdası yetişkinler için hazırlanmış olup sprey olarak kullanımda günde 1 puf veya damla olarak kullanımda günde 2 damla olacak şekilde tüketilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.