Sıralama seçin
Tükenenleri Gösterme
Toplam 29 ürün görüntüleniyor.
1 2

Prezervatif

Hayatın her alanında önlem almak gerektiği herkesin malumu olan bir gerçektir. Gerek bedensel sağlığı gerekse ruh sağlığını korumak adına çeşitli önlemler almaktayız. Prezervatif yani bir diğer ismiyle kondom, cinsel hayatı korumak için üretilen bir sağlık ürünü olarak tanımlanmaktadır. Yaşam içerisinde ihtiyaç duyulan gereksinimlerden birisi elbette ki sağlıklı bir cinsel hayattır. Kişiler cinsel hayatlarını en güvenli ve en keyifli şekilde yaşamak istemektedirler.

Prezervatif kullanımı, cinsel hayatın güvenle yaşanmasına olanak sağlamaktadır. Erkekler, cinsel aktivite esnasında hem kendisini hem de partnerini düşünmek zorundadır. İstenmeyen gebelik ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların önlenmesi adına kullanması gerekmektedir. Bu koşulda, cinsel sağlık ürünü kullanımı sayesinde cinsel ilişki güven çerçevesi içinde yaşanmakta ve her iki taraf için de mutlu edici hale gelmektedir.

Prezervatif, oldukça eski zamanlardan bu yana kullanılan bir cinsel sağlık ürünü olarak nitelendirilmektedir. İstenmeyen gebeliğin önlenmesinde en kolay yol olarak da tanımlanmaktadır. Zahmetsiz kullanımı sayesinde doğum kontrol ve hayat planı konusunda en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Prezervatif, istenmeyen durumlardan ve tehlikeli hastalıklardan korunmak için ideal bir ürün olduğundan, bilinç kazandırılması ve tanıtılması gereken bir konudur.

Prezervatif kullanımı esnasında pek çok önemli husus bulunmaktadır. Kişiye uygun boyutun seçilmesi de bu hususlardan biri olarak nitelendirilmektedir. Cinsel ilişki esnasında istenmeyen durumların yaşanmaması adına ideal prezervatif boyutu büyük önem taşımaktadır. Bir diğer önemli husus ise hangi çeşit prezervatifin tercih edileceğidir. Birçok renk ve aroma çeşitliliğine sahip olan prezervatif ürünleri, kişilerin her türlü zevk ve ihtiyacına hitap eden bir ürün yelpazesine sahiptir.

Prezervatif Çeşitleri ve Özellikleri

Piyasada bulunan prezervatif çeşitleri, pek çok farklı seçeneğe sahip niteliktedir. Bu çeşitlilik sayesinde kişilerin hem cinsel hayatı renklenmekte hem de güvenli birliktelik kurmaları sağlanmaktadır. İlişki içerisinde farklı zevk arayışı içerisinde olanlar için de pek çok seçenek olduğu için zevkli bir ilişkinin en güvenli yardımcısı olarak nitelendirilmektedir.

Cinsel yaşamın en zevkli şekilde yaşanması için pek çok ürün üretilmektedir. Bu ürünlerden en önemlisi elbette ki kondomlardır. Kondomlar pek çok alternatife ve pek çok çeşide sahip olan cinsel sağlık ürünleridir. Ürünler; tırtıklı, inceltilmiş, geciktiricili ve klasik çeşitlere sahiptir.

  • Tırtıklı: Bu çeşit hemen hemen her markanın sahip olduğu bir çeşit olarak nitelendirilmektedir. Tırtıklı prezervatif, dış dokusunda kabartmalar ve tırtıklar içeren bir yapıya sahiptir. Bu sayede yaşanan cinsel haz katlanmakta ve tatmin edici bir hal almaktadır.
  • İnceltilmiş: İnceltilmiş prezervatifler, ten hissini sonuna kadar yaşamayı sağlayan özellikteki ürünlerdir. Cinsel ilişki esnasında ten temasına önem veren kişiler için tasarlanmıştır.
  • Geciktiricili: Bu yapıdaki prezervatif çeşitleri, erkeğin yavaşlamasını sağlayacak kimyasal maddelere sahiptir. Bununla beraber kadının daha fazla zevk almasını sağlayacak tırtıklı yapıları da mevcuttur. Bu sayede erkek yavaşlarken kadın hızlanır ve ilişki tatmin edici bir hal alır.
  • Klasik: Doğum kontrol ve cinsel sağlık için kullanılan bu prezervatiflerde ayriyeten hiçbir özellik bulunmamaktadır. Temel korumayı sağlamak amacıyla geliştirilmiştir.

Bu temel çeşitlilik haricinde, pek çok farklı renk ve aroma içeriğinde prezervatifler bulunmaktadır. Pembe, mavi, siyah, sarı ve benzeri birçok farklı renk seçeneğine sahiptirler. Bununla beraber çilekli, muzlu, limonlu gibi seçenekleri sayesinde cinsel hayata keyif katmaktadırlar.

Prezervatif kullanımında boyut seçimi önem arz etmektedir. Bu nedenle markalar tarafından pek çok çeşitte boyuta sahip ürünler tasarlanmaktadır. Farklı ihtiyaçları karşılamak üzere çeşitlenen prezervatif boyutları, genel olarak üç başlıkta incelenmektedir:

  • Küçük Prezervatif: Genişliği 5 cm, uzunluğu 16 cm olan penisler için üretilmektedir.
  • Standart Prezervatif: Genişliği 6.5 cm, uzunluğu 18 cm olan penisler için üretilmektedir.
  • Büyük Prezervatif: Genişliği 7.5 cm, uzunluğu 22 cm olan penisler için üretilmektedir.

Prezervatif Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Prezervatif kullanımında dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bu hususlardan en önemlisi kullanılacak ürünün boyutunun doğru olarak seçilmesidir. Aksi takdirde kayma veya yırtılma gibi istenmeyen sonuçlar doğabilmektedir. Yırtılma gibi bir durum söz konusu olduğunda cinsel ilişkiye acilen son verilmesi gerekmektedir.

Satın alınan ürünün tarihinin geçmemiş olması da bir diğer önemli nokta olarak nitelendirilmektedir. Tarihi geçen veya bozulma gösteren ürünler, kişinin kendisi için veya partneri için tehlikeli reaksiyonlara neden olabilmektedir. Prezervatiflerin güneş görmeyen yerlerde doğru bir şekilde saklanması gerekmektedir.

Prezervatif kullanımının doğru zamanlamada olması da önemlidir. Ereksiyon başladığı andan itibaren tamamen sertleşmeden takılması gerekmektedir. Aksi takdirde vajinaya temas ettiğinde istenmeyen durumlara neden olabilmektedir. Bununla beraber kondomun çıkarılmasında da önemli noktalar vardır. Boşalmadan sonra alttan tutularak çıkarılmalıdır.

Prezervatifin içinde ve dışında farklı kimyasal maddeler bulunduğu için, iç dış ayrımının da doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. İçini dışına takarak kullanıldığında tehlikeli reaksiyonlar ortaya çıkabilmektedir.

Dikkat edilmesi gereken son husus ise paketi açarken dikkatli ve nazik davranılmasıdır. Makas ve benzeri kesici aletlerin kullanılmaması gerekmektedir. Bu koşulda ürün zarar görebilmekte ve istenmeyen gebelikler oluşabilmektedir. Bununla beraber istenmeyen ve cinsel yolla bulaşan ölümcül hastalıklar yakalanmak da mümkün olabilmektedir.

Prezervatif Fiyatları

Prezervatifler en kaliteli malzemelerden üretilmeleri ve içeriğinde bulunan lateks malzemesi nedeniyle biraz yüksek düzeyde fiyatlandırılan ürünlerdir. Bununla beraber bununla beraber prezervatif fiyat düzeyleri markaya göre değişkenlik göstermektedir. Model, aroma, ürün adedi, renk ve boyut gibi unsurlar da fiyat sistemini etkilemektedir.

Farklı tercihlere göre sınıflandırılan ürünler çoğunlukla; 5’li, 10’lu, 20’li ve 50’li paketlerde üretilmektedirler. Ürün sayısı fiyatlandırma sistemi üzerinde oldukça etkilidir. Bununla beraber fazla sayıda olan çeşitleri tercih etmek daha hesaplı olarak nitelendirilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.