Sırala
Tükenenleri Gösterme
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Nordic Naturals

Nordic Natural, 1995 yılında kurulmuş bir markadır. Marka, adını en çok ürettiği kaliteli ve yüksek etkili balık yağları ile duyurmuştur. Bu kapsamda markanın ürettiği balık yağları tat, saflık ve lezzet gibi konularda pek çok patente sahiptir. Balık yağı konusunda dünyanın en iyi markalarından biri olan Nordic Naturals balık yağı çeşitleri eczacın internet sitesi aracılığıyla sizlerle buluşmaktadır.

Omega 3 Neden Önemlidir?

Omega 3 yağları doymamış yağ asitleridir. İnsan vücudunda üretilemez ve dışarıdan takviye şeklinde vücuda alınır. Temel olarak 3 yağ asidinden oluşur. Bu yağlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Alfalinolenik asit (ALA): ALA, genelde bitkisel ürünlerde bulunur. Vücutta enerji elde etmek için kullanılır. Ancak bu yağ asidinin vücutta kullanılabilmesi için önce EPA’ya, sonra da DHA’ya dönüştürülmesi gerekir. Fakat insan vücudu bu dönüşüm konusunda yetersizdir.
 • Dokosahekssaenoik asit (DHA): İnsan vücudu için en önemli işlevleri gören Omega 3 yağ asidi DHA’dır diyebiliriz. Beyin, göz retinası ve vücudun birçok noktasında önemli görevler üstlenmektedir. Beyindeki nöronların büyük kısmı DHA yağ asidinden oluşmaktadır. Sinir sisteminin sağlıklı bir şekilde gelişmesi için oldukça önemlidir.
 • Eikosapentaenoik asit (EPA): İnsan vücudunda çok fazla işlev görmektedir. En önemli işlevi sinyal molekülleri oluşumunda kullanılmasıdır. Bu moleküller sayesinde vücutta oluşan iltihaplanmalar azalmaktadır. Bununla birlikte depresyon gibi ruhsal sorunlar üzerinde olumlu etkileri olduğu kanıtlanmıştır.

Bu yağ asitleri vücut için oldukça önemlidir. Metabolizma için son derece gerekli olmasına rağmen vücutta üretilmemektedir. Bu nedenle dışarıdan alınması gerekir. Nordic Naturals balık yağları insan vücudunun Omega 3 ihtiyacının karşılanması açısından son derece etkilidir. Kaliteli, yüksek DHA ve EPA oranlı Nordic Naturals balık yağlarını eczacın internet sitesi ile sipariş edebilir ve sağlığınız için çok önemli bur ürünü temin edebilirsiniz.

Omega 3 Yağlarının Vücuttaki Etkileri ve Faydaları

Omega3, fosfolipidlerin bileşenlerinden biridir. Fosfolipidler hücre zarlarının yapılarını oluşturmaktadır. Vücutta enerji sağlamaktadırlar. Ayrıca eikosanoid oluşumunda kullanılmaktadır. Eikosanoidler sinyal molekülleridir. Kalp-damar, solunum, bağışıklık gibi sistemlerinin sağlıklı bir şekilde işlevlerini yerine getirmesinde önemli rol oynarlar.

Omega 3’ün vücuda sağladığı faydalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Depresyon ve kaygı gibi ruhsal sorunlara faydası: Yapılan gözlemlerde düzenli olarak Omega 3 takviyesi alan kişilerde depresyon ve kaygı belirtilerinin daha az olduğu görülmüştür. Bu noktada Omega 3 yağlarından EPA, bu konuda oldukça etkili ve faydalıdır.
 • Göz sağlığına faydaları: Gözün en önemli yapılarından biri belki de en önemlisi retina tabakasıdır. Göreme problemlerinin büyük bir çoğunluğu bu bölgeyle alakalıdır. Yeterince Omega 3 almak göz retinasına çok iyi gelmektedir. İleriki yaşlarda oluşabilecek retina dejenerasyonuna bağlı görme kayıplarına karşı son derece etkili bir silahtır.
 • Kalp sağlığına faydaları: Omega 3 vücutta bulunan en yaygın yağ türü olan trigliseritlerin azalmasını sağlayarak kalp ve damar sağlığına olumlu etkiler verir. Ayrıca kan basıncının düşmesine yardımcı olur. İyi kolesterol seviyesini yükseltir ve insülin direncinin azalması noktasında etkilidir. Plak oluşumunun önlenmesine yardımcı olarak zararlı kan pıhtılarının ve damar sertliklerinin önüne geçer.
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğuna (DEHB) faydaları: DEHB sorunu olan çocuklardan alınan kan örneklerinde bu çocukların kanlarında bulunan Omega3 seviyesinin sağlıklı çocuklara göre az olduğu saptanmıştır. Bu noktada Omega 3 alımı DEHB ile mücadele noktasında etkili olabilmektedir.
 • Otoimmün hastalıklara faydaları: Otoimmün hastalıklar, bağışıklık sisteminin sağlıklı hücrelere saldırması sonucu ortaya çıkan hastalıklardır. Tip 1 diyabet, bu hastalığın en önemli örneklerinden biridir. Bu noktada özellikle bebeklik döneminde alına Omega 3 takviyesi bu hastalıkla mücadele kapsamında son derece etkilidir.
 • Karaciğer yağlanması: Alkole bağlı olmayan karaciğer yağlanması noktasında Omega 3 oldukça etkilidir.
 • Cilt sağlığına faydaları: Yeterli miktarda Omega 3 alınması sağlıklı bir cilde sahip olma noktasında son derece önemlidir. Yumuşak, nemli ve esnek bir cilt için DHA ve EPA çok önemlidir.
 • Gebelik dönemindeki faydaları: Omega 3 yağ asitlerinden olan DHA, bebeklerde beyin gelişi açısından çok faydalıdır. Çocuklarda zeka ve iletişim gelişimi açısından ve sosyal beceri kapsamında olumlu etkileri gözlemlenmiştir. Ayrıca çocuklarda davranış bozuklukları, bedensel gelişimde gecikme ve otizm gibi konularda riskleri azaltmaktadır.
 • Bebek ve çocuk sağlığı açısından faydaları: Beyin ve göz sağlığının sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için DHA çok önemlidir. Ayrıca yeterli miktarda Omega 3 alımı bebek ve çocuklarda bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı direnci arttırmaktadır.

Nordic Naturals balık yağları ile bu ve benzeri birçok hastalık karşısında oldukça etkili olan Omega 3 takviyesi sağlanabilir. Nordic Naturals markasının ihtiyaca göre farklı çeşitlerdeki balık yağları eczacım internet sitesinde sizleri beklemektedir.

Nordic Naturals Balık Yağı Çeşitleri

Nordic Naturals farklı ihtiyaçlara yönelik farklı çeşitlerde balık yağları sunmaktadır. Bu çeşitler ve özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Nordic Naturals Ultimate Omega: Nordic Naturals’in 2000 mg balık yağı içeren çeşididir. Bu çerçevede 1280 mg Omega 3 içermektedir. Bu oranın 650 mili gramı EPA, 450 mili gramı DHA ve 180 miligramı diğer Omega 3’ler şeklindedir. İçerdiği doğal limon aroması sayesinde kolayca tüketilmektedir.
 • Nordic Naturals EPA: Bu üründe 2000 mg balık yağı içermektedir. EPA yönünden zengin olan ürün 850 mg EPA, 200 mg DHA ve 180 mg diğer Omega 3’ler içeren içeriğiyle ve doğal limon aromasıyla sunulmaktadır.
 • Nordic Naturals Prenatal DHA: bu ürün 1160 mg balık yağı içermektedir. Bu oran 480 mg DHA, 205 mg EPA ve 145 mg Diğer Omega 3’ler şeklindedir. Ürün ayrıca 10 mcg D3 vitamini içermektedir.
 • Nordic Naturals Daily Omega: Doğal limon aromalı, trigliserid formunda ve D vitamini içeren ürün 2000 mg balık yağı içermektedir. Diğer oranlar ise DHA 324 mg, EPA 225 mg, diğer Omega 3’ler 90 şeklindedir. Ayrıca ürünün içeriğinde 5 mg Kolekasiferol ve 12,5 mcg Vitamin D3 bulunmaktadır.

Bu ve benzeri çeşitleri ile Nordic Naturals balık yağı ürünleri eczacın internet sitesinde sizlerledir.

Balık Yağında Nordic Naturals’i Tercih Etme Nedenleri

Balık yağında Nordic Naturals’i tercih etme için birkaç sebep sıralanabilir:

 • Nordic Naturals balık yağı çeşitlerinin üretiminden en saf ve yüksek etkili Omega 3 içeren balıklar kullanılmaktadır.
 • Balık yağlarında organik akşam sefası ve hodan yağları kombine edilmektedir.
 • Ürünlerin üretiminde kullanılan hammaddelerin hepsinde yüksek saflık ve tazelik aranmaktadır. Bu kapsamda yeterlilikler ölçülmektedir.
 • Üretim aşamasında herhangi bir kimyasal veya yüksek ısı kullanılmamaktadır. Bu şekilde yağın doğallığı korunmuş olur.
 • Yüksek konsantre ürünlerde sadece doğal enzimler kullanılmaktadır.

Nordic Naturals Balık Yağları Güvenilir Şekilde Sizlerle

Sahip olduğu yüksek kalite standartları ve doğal balık yağı ürünleri ile Nordic Naturals ürünleri eczacın internet sitesinde sizlerledir. Sağlıklı bir yaşam ve bu sağlığın sürekliliği anlamında küçükten büyüğe herkes için son derece faydalı bu ürünler uygun fiyatı ve farklı çeşitleri ile eczacın sitesinden sipariş edilebilmektedir. Kullananlar tarafından yapılan güven veren yorumları ile balık yağında kalitenin adı olan Nordic Naturals ürünlerini güvenle sipariş edebilir ve hızlı bir şekilde temin edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.