K Vitamini

K vitamini, kemik ve kalp sağlığı adına oldukça önemli bir vitamindir. Bunun dışında kemik erimesi yani osteoporoz, alzheimer gibi hastalıklarının önlenmesine destek olur. Kan pıhtılaşması adına gereklidir. 

Daha Fazla Göster
Sıralama seçin
Tükenenleri Gösterme
Toplam 38 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

K Vitamini Nedir?

K vitamini, yağ içerisinde çözünen bir vitamin kategorisine sahiptir. Kandaki kalsiyum derecesinden ve kanda pıhtılaşmanın düzenlenmesinden sorumlu şekilde işlev görür.  Kemik sağlığının korunmasında oldukça önemlidir. En bilinen formu K 2 vitaminidir.

K Vitamini Faydaları

Kemik sağlığının korunmasında oldukça önemlidir, Diş sağlığına oldukça faydalıdır, Akıl sağlığını güçlendirir, Kalp sağlığının korunmasında birebirdir, Kansere karşı koruyucudur.

K Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur?

K vitamini nelerde var sorusunun cevabı olarak oldukça geniş bir besin yelpazesi sıralanabilir. Bu vitamini brüksel lahanası, maydanoz, soya fasulyesi, marul, bamya, brokoli, bitkisel yağlar, pancar, erik, kivi, havuç, üzüm gibi sebze ve meyvelerden temin edebileceğimiz gibi yüksek yağı bulunan süt ve süt ürünleri, tereyağı, yumurtanın sarısı, peynir gibi besinlerden de temin edebiliriz.

K vitamini eksikliği ve sebep olduğu hastalıklar ile karşılalaşmak için günlük ihtiyacınızı besinlerden karşılayamadığınızı düşünüyorsanız, k vitamini takviyesi ile bu eksikliği giderebilirsiniz.

K vitamini gıda takviyelerinin ampul, kapsün, tablet ve şurup gibi pek çok formu bulunmaktadır.

Sitemizden dilediğiniz özelliklerdeki takviyeyi uygun fiyatlarda temin edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.