Sırala
Tükenenleri Gösterme
Toplam 12 ürün görüntüleniyor.

İmuneks

İmuneks Farma, 1923 yılında ülkemizin ilaç sektöründe ilk kurulan firmalarından biri olan Mustafa Nevzat İlaç Sanayi firmasının sahiplerinin varisleri tarafından, şirket dünyanın en büyük ilaç üreticilerinden Amgen’e satıldıktan sonra kurulmuştur. İmuneks’in kurucularının bütün ömürleri ilaç sanayi içinde, sağlık sektörüyle dirsek temasıyla geçmiştir. Uzun yıllar edindikleri tecrübeleri “Amaç İyi Yaşamaksa” sloganıyla Türkiye’de geliştirip ürettikleri ürünlerle piyasa ile paylaşmaya başladılar.

Besin takviyesi, bağışıklık güçlendirici, kilo kontrolüne yardımcı ürünlerle piyasada kısa zamanda önemli bir Pazar payı yakalayan İmuneks, günümüzde bu sektöre yön veren şirketlerden biri olarak da tanınmaktadır. İlaç sektöründe geçirilen uzun sürede dünya faunası hakkında geniş bir bilgi birikimi elde eden İmuneks, bu birikimi ürünlerinde de sergilemektedir.

Birlikten Kuvvet Doğar; Acerola ve Kuşburnu

İmuneks Plus Beta Glukan, ülkemizde Barbados Kirazı olarak bilinen Acerola (Malpighia emarginata) Orta Amerika ve Karayipler Denizi çevresinde yetişen ufak ağaççıkların da meyveleri kullanılarak hazırlanır. Meyveler kiraza benzer, kırmızı ufak meyveleri suludur ve tatları hafif acı ama aynı zamanda tatlıdır. Acerola meyveleri gram bazında portakaldan 10 kat daha fazla C vitamini barındıran bir vitamin deposu olarak bölge halkları tarafından uzun yıllardır şifalı addedilmektedir.

Kuşburnu (Rosa Canina), Batı Asya, Avrupa ve Kuzey Afrika’da yetişen bir bitki türüdür. C vitamini konusunda dünyanın en zengin meyvelerine sahiptir. Meyvelerindeki C vitamini miktarı oransal olarak portakaldan 70 kat fazladır. Bahçelerimizde bulunan gül çiçekleri ile aynı aileye mensup, ufak bir ağaççıktır. Meyveleri taze olarak tüketilebildiği gibi kurutulabilir, çay veya marmelatta yapılabilir. Şu an kadar yapılan araştırmalarla Kuşburnu meyvesinin çeşitli deri rahatsızlıklarına, ishal, şeker hastalığı, kanser, böbrek rahatsızlıklarına karşı yapılan tedavileri destekler nitelikte olduğu kanıtlanmıştır.

Kuşburnun en önemli etkisi, uzun süreli ilaç kullanımları neticesinde karaciğerde oluşan hasarların (hepatotoxicity) akut hale gelmesini engelleme ve tedavisinde etkili olmasıdır. Günümüzde çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan 900’den fazla ilaç hepatotoxicity sendromlarına yol açabilmektedir. Özellikle ağır ameliyatlar ve çok ciddi kazalar geçirip, uzun süre tıbbi bakıma ihtiyaç duyan kimseleri tehdit eden hepatotoxicity, hastaların yaşam kalitelerini ciddi anlamda düşüren, ölümle sonuçlanabilen bir rahatsızlıktır ve sağlık hizmetlerinin aksamasına da yol açmaktadır.

Bunun yanında Kuşburnu ayak ve ellerde halk arasında iltihap olarak nitelendiren enflamasyon rahatsızlıkları, artrit, kandaki lipid ve lipoproteinslerin kontrolsüz ve aşırı yükselmesi olan Hyperlipidemia gibi rahatsızlıkların da tedavisinde kullanılabilmektedir.

Hem Acerola hem de Kuşburnu, içerdikleri yüksek miktarda C vitaminin yanında diğer vitaminler bakımından da zengindir. Yüksek miktarda A vitamine ek olarak birçok vitamin ve mineral barındırırlar. Bu vitaminlerden miktarları en yüksek olanlar;

  • B1( tiamin) vücuttaki karbonhidratın glikoza dönüştürülmesini hızlandırır,
  • B2 (riboflavin) kırmızı kan hücrelerinin üretimini hızlandırır ve vücudun genel enerji düzeyini arttırır, B3 (niasin) kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olur,
  • B5 (pantonetik asit) ince bağırsakta besin emiliminin verimini arttırır, eklemlerde kireçlenmelerin oluşmasını engeller,
  • Bioflavonoidler, antioksidan nitelikleriyle vücuttan serbest radikal olarak anılan toksinlerin hızlıca uzaklaşmasını, C vitaminin vücut tarafından daha verimli kullanılmasını sağlarlar.

Aynı zamanda vücutta kemik ve sinir sistemi için büyük önemi bulunan fosfor, potasyum, kalsiyum, magnezyum ve demir bakımından zengindirler.

Hem Besin Takviyesi Hem Vücudun Koruyucusu

İmunex Plus Beta Glukan, Acerola ve Kuşburnu meyvelerinden aldığı güce, bağışıklık sistemini geliştirmek adına eklenen Beta Glukan moleküllerinin eklenmesiyle oluşturulmaktadır. Beta Glukan, özellikle vücudun “makrofaj” niteliğindeki hücrelerin verimliliklerini arttırarak bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlamaktadır. Makrofajlar, vücutta bulunan ölü hücre ve dokuların sistemden toplanarak vücuttan atılmasını sağlayan hücrelerdir. Birçok virüs kökenli rahatsızlıkta vücut gerekli antijenleri üretene kadar makrofajları kullanarak kendini zararlılardan korumaya çalışır. Bundan dolayı makrofajların sağlıklı ve verimli olması, bağışıklık sistemi için çok önemlidir. İmunex şurup ve kapsül biçimlerinde üretimini yaptığı Beta Glukan aynı zamanda uygun fiyatı ile de dikkat çekmektedir. İmuneks 10 mg ve 50mg olmak üzere iki farklı ambalajı seçenekleri ile üretim yapmaktadır.

Yıllar Boyu Dinç Kalın

İmuneks Q10, Acerola ve Kuşburnu yerine Koenzim Q10ile geliştirilmiş Beta Glukan takviyesidir. Koenzim Q10, hücre içinde enerji üretmekten sorumlu olan organ olan Mitokondri’de depolanır ve yakılır. Hücrelerin kendilerini daha hızlı yenilemelerini sağlayan Koenzim Q10, bu sayede hücresel düzeyden başlayarak vücudun kendini yenileme hızını arttırır. Hücrelerde yaşanan enerji patlamasıyla, kullanan kişinin de kendini enerjik hissetmesini sağlar. Koenzim Q10, vücut tarafından üretilen proteinlerin ve hücre içerilerinde bulunan DNA sarmallarının koruyarak vücudun yaşlanmanın etkilerinden de daha az etkilenmesini de sağlar. Kalp ve damar rahatsızlıklarına karşıda engelleyici ve tedavisi etkisi vardır.

Oluşan yaraların iyileşmesinde etkisi klinik olarak kanıtlanmış olan Koenzim Q10, özellikle ameliyat ve kaza geçirmiş kişilerin iyileşme sürelerinin kısalması için büyük katkı sağlar. İmunex kapsül biçiminde piyasada bulunmaktadır. İmuneks 50mg ve 10mg olmak üzere iki farklı ambalaj seçeneği ile üretim yapmaktadır.

Bu kadar faydalı, vitamin ve mineral deposu olan iki meyvenin bir araya getirilmesiyle İmunex Farma tarafından Türkiye’de üretilmiş olan imuneks plus, doğal bağışıklık güçlendirici olarak şu an sağlık sektöründe en tanınan ve tavsiye edilen ürünlerden biridir. Hem İmunex Q10 hem de İmunex Beta Glukan kullananlar tarafından internette yapılan yorumlar hep pozitiftir. Aile doktorunuzdan, eczacınızdan veya internette yapacağınız kısa bir araştırma siz de imuneks faydaları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.