Sıralama seçin
Tükenenleri Gösterme
Toplam 22 ürün görüntüleniyor.
1 2

Güneş Kremi

Cilt üzerinde en büyük hasara neden olan etmenlerden bir tanesi güneşin zararlı ışınlarıdır. Güneşin cilt üzerinde yarattığı olumsuz etki kansere kadar varabiliyor. Bu sebeple güneşten korunmak son derece önemlidir. Güneş ışınlarının sadece yaz aylarında cilde zarar verdiği gibi yanlış bir kanı da söz konusu. Ozon tabakasından sızan güneş ışınları sadece yazları değil her mevsim ciltte risk oluşturmaktadır. Bu sebeple normal cilt bakım rutinini yanında mutlaka güneş koruyucu ürünler kullanılmalıdır. Pek çok markanın farklı cilt tiplerine yönelik güneş kremi çeşitleri bulunmaktadır. Bu ürünlerden kullanarak cildinizi ciddi sağlık tehditlerine karşı korumuş olursunuz.

Güneş Kremi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli

Güneş kremi seçerken pek çok etken söz konusudur. Öncelikle SPF dediğimiz güneş koruma faktörü güneş kremi tercih ederken en önemli kriterlerden bir tanesidir. Güneş koruma faktörü sayısı ne denli yüksek olursa cildin güneş altında kaldığı süre boyunca zararlı etkilerden korunması da o kadar kapsamlı olacaktır. SPF yani güneş koruma faktörü derecelerine göre farklılık gösterir. Örneğin 15 SPF faktörlü bir güneş kremi nispeten süre olarak daha kısa bir koruma sağlayacaktır. Bunun yanında 30-50 SPF sıklıkla tercih edilmektedir.

Ultraviyole ışınlar olan UVA ve UVB cilde en çok zarar veren ışınlardır. UVA ve UVB ışınları yeryüzüne ulaşarak cilt üzerinde direkt etkisini gösterir. Cildi hem yakıcı hem de kanser yapıcı özelliği bulunur. Camdan da geçebilen bu ışınlara karşı cildi en iyi şekilde korumak gerekir. 

Güneş kremi tercih ederken kişinin cilt tipine uygun bir krem tercih etmesi gerekir. Örneğin aşırı yağlı ya da karma ciltler içeriğinde yağ yapıcı madde bulundurmamalıdır. Bunun yanı sıra eğer cilt kuru ise nem ve mineral bakımından zengin olmalıdır. Akne ya da sivilce gibi cilt problemleri var ise markaların bu tip sorunlu ciltlere uygun içeriklere sahip güneş kremini tercih etmesi gerekir.

Geniş koruma spektrumlu güneş kremi cildi UVA ve UVB ışınlarına karşı daha iyi koruyacaktır. Suya dayanıklı güneş kremi ise terleme ya da suyla temas gibi durumlarda etkisini kaybetmeyeceğinden tercih sebebi olabilir. Güneş koruyucu kremler ayrıca içeriğinde cildi yatıştıran, yaşlanma etkilerine karşı cildi koruyan bileşenler içerebilir.

Güneş Kremi Çeşitleri

Yukarıda da değindiğiniz gibi güneş kremi çeşitleri cilt tipine göre, koruma faktörüne ve içeriklerine göre farklılık gösterir. Yetişkinlerin kullanabileceği güneş kremi ile çocukların kullanabileceği güneş kremi farklıdır. Ancak bazı güneş kremi hem yetişkin hem de çocuk kullanımına uygun olarak üretilmektedir. Bunu ürünün etiketine bakarak anlayabilirsiniz. Hassas ciltler için güneş kremi çeşitleri olduğu gibi yağlı, karma ya da kuru ciltler için güneş kremi çeşitleri bulunmaktadır.

Hangi güneş kremini tercih edeceğiniz hem cilt tipinize hem de kullanım sıklığınıza göre değişiklik gösterecektir. Eğer güneş altında çok vakit geçirme söz konusu ise mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş kremi tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra çocukların cildi hassas olacağından çocuklar için daha düşük faktörlü güneş kremi alabilirsiniz. Pek çok markanın farklı güneş kremi çeşidi bulunmaktadır. Hepsinin amacı da cildi güneşe karşı en iyi şekilde korumaktır. Bu sebeple güneş kremin tercih yaparken içeriklerini mutlaka çok iyi şekilde okumalı ve ona göre karar vermelisiniz.

Güneş kremi tercihi kadar güneş kremini ne zamanlar kullanacağınız da önemlidir. Güneş kremi dışarı çıkarken her daim uygulayabileceğiniz ürünlerdir. Ancak özellikle güneş altında çok vakit geçirecekseniz etkisini kaybetmemesi için 2 saatte bir uygulamayı tekrarlamalısınız. Bunun yanı sıra güneşin en dik açıyla geldiği 10:00-15:00 arasında güneşle direkt olarak temas etmemeye özen göstermelisiniz.

Güneş Kremi Fiyatları

Pek çok güneş kremi üreten marka bulunmaktadır. Bu markaların pek çoğu güvenilir, yılların deneyimli markalarıdır. Markalar güneş kremini farklı markalarla tüketicilere sunmaktadır. Bu farklılığın sebebi ise pek çok nedenden kaynaklanabilir. Örneğin güneş kreminin büyüklüğü, koruma faktörü ve içeriğindeki bileşenler fiyat farkını ortaya çıkaran nedenler arasında düşünülebilir. Ancak günümüzde hemen her bütçeye uygun güneş kremi çeşidi bulunmaktadır. Bu sebeple önceliğiniz cildinize gerçekten etki gösterecek, cildinizi sağlıklı bir şekilde koruyacak güneş kremi seçmek olmalıdır.

Eğer aile boyu güneş kremi kullanacaksanız büyük boy ürünlerden tercih edebilir ve uzun vadede kullanabilirsiniz. Ancak güneşle temasınız daha az ise orta boy güneş kreminden tercih edebilirsiniz. Hangi markayı tercih edeceğinize ise içeriğine bakarak karar vermeniz mantıklı olacaktır. Pahalı diye güneş kremi iyidir diye bir şey yoktur. İçerik her şeyden önce gelmektedir. Bu sebeple öncelikle ister kendiniz ister çocuğunuz için alacak olun içeriğini iyice okumalısınız.

Güneş kremi fiyatları görmek için güneş kremi kategorisine girerek markaları sıralayabilir, karşılaştırabilir ve cildiniz için en doğru güneş kremini tercih edebilirsiniz. Güneş kremi ambalajlarının üzerinde hem içerikleri hem de hangi yaş grubuna uygun olduğu açıkça belirtilmektedir. Bu sayede en ideal güneş kremini satın alabilir, güvenle kullanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.