Glukozamin nedir ve faydaları nelerdir?

Demir ve çinko dahil birçok takviyede olduğu gibi, vücutta zaten glukozamin bulunur. Bir amino şeker, glukozamin, tendonlar, bağlar ve kıkırdak için bir yapı taşıdır. Glukozamin ayrıca eklemlerinizi çevreleyen ve onları yastıklamaya yardımcı olan sinovyal sıvının bir parçasıdır.

Daha Fazla Göster
Sıralama seçin
Tükenenleri Gösterme
Toplam 102 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 ... 7

Zamanla ve belirli koşullar yardımı ile vücudun kıkırdağı kırılmaya ve incelmeye başlayabilir, bu da aynı eklemlerin ve tendonların daha fazla çalışmasına neden olur.

Farklı glukozamin türleri ve nereden geldiği

Farklı glukozamin türleri olduğuna dikkat etmek önemlidir. En yaygın olanı glukozamin sülfattır, ancak glukozamin kondroitin msm (vücutta bulunan başka bir bileşik içerir) ve glukozamin hidroklorür de mevcuttur.

Üçünü ayırmak için çok az araştırma olsa da, bazıları glukozamin hidroklorürün vücut tarafından daha iyi emilebileceğini iddia ediyor, ancak herkes farklı tepki veriyor.

Glukozaminin nereden geldiğine gelince, bu doğal olarak oluşan kimyasal bileşiğin birden fazla kaynağı vardır, ancak genellikle kabuklardan ve kabuklu deniz hayvanlarından elde edilir.

Sitemizden dilediğiniz markalardan(nbl, solgar vs.) ve türlerden glikozaminleri uygun fiyata temin edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.