Sırala
Tükenenleri Gösterme
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Sağlıklı Sindirim Sistemin Yardımcısı: Enterogermina

Beslenme her yaşta çok önemlidir. Bebeklikten başlayan yetişkinliğe uzanan bu süreçte sindirim sisteminde yaşanan sorunlar çeşitli etkilere neden olmaktadır. Özellikle de bağırsak sağlığı konusuna çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Probiyotikler de bağırsak sağlığını korumaktadır.

Bağırsak detaylı bir şekilde incelendiğinde zararlı bakterilerin bir şekilde vücuda alınması ve saldırması sonucunda kötü bir şekilde etkilenmektedir. Bu durumun önüne geçilebilmesi uzun yıllar süren çalışmalar sonucunda probiyotik keşfedilmiştir. İçeriğinde yer alan birkaç tane iyi bakteri ile zararlı bakteriler ile savaşmaktadır. Bacillus ile Lactobacillus bakterileri, iyi bakterilere örnek olarak verebiliriz. Bu faydalı bakterilerin önemli bir faydası da zararlı bakterilerinin gelişmesini engellemesidir. Ürettiği özel maddeler ise bakterilerin sistemlerini etkisiz hale getirerek sağlıklı bir şekilde hayatınızı devam etmenizi sağlamaktadır.

Entogermina da aslında bir probiyotiktir. İçerisinde canlı sporlardan oluşmaktadır. Akıllara ise sporun ne olduğu gelmektedir. Bakterilerin kendilerini korumaya aldıkları haline spor adı verilmektedir. Bacillus clausii, doğal yapısında spor yapma niteliğine sahip olan bir bakteridir. Kullanıldıktan sonra alınan sporlar ilk önce asidik olan midenin bariyerlerini aşmaktadır ve sonrasında da bağırsağa ulaşmaktadır. Eğer bağırsakta uygun şartlar oluşur ise sporlar canlı bir forma dönüşmektedir. Hızlı bir şekilde çoğalır ve başka bir şekilde de ifade edecek olursak bir koloni korur. Bağırsak üzerindeki faydalarını da göstermeye başlar.

Neden Enterogermina Tercih Edilmeli?

Bağırsaklarda yaşanan durumlar kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu durumun başlıca nedeni ise beslenme alışkanları, yaş ve alışkanlıklardır. Diğer organlara göre bağırsak dinamiktir. Yani en ufak bir değişiklikte hızlı bir şekilde tepki vermektedir. Bu neden ile denge halinin korunması çok önemlidir.

Antibakteriyel ilaçların kullanılması, beslenme temel besinlerin eksik olması ya da yetersiz beslenme, çevre kirliliği ve hatta sıcaklık değişimi bile bu dengeyi bozabilmektedir. Başka bir şekilde ifade edecek olursak bağırsaklarda bulunan iyi bakterilerin hem sayısı hem de çeşidi azalmaktadır ve zararlı bakterilerin sayısı da artmaktadır. Bağırsak dengesinin bozulması da meydana gelmektedir. Bu durum için kabızlık en sık karşılaşılan rahatsızlıkların başındadır. İshal ve şişkinlikte karşılaşılan diğer rahatsızlıklar arasında yer almaktadır. Enterogermina kullanarak bu tür durumların yaşanmasının önüne geçebilir ve her gün sağlıklı bir şekilde güne başlayarak bitirebilirsiniz.

Bağırsak sağlığını korumasının yanında antibiyotiklere karşı gösterdikleri direnç ile insan hayatında çok değerli bir yere sahiptir. Zararlı bakterilerin tedavilerinde sık sık antibiyotik kullanımı ile tedavi edilmektedir. Bir yandan faydalı iken bir yandan da zararlıdır. Enterogermina özellikle de sıklıkla tüketilen antibiyotiklerin iyi bakterilerinde zarar görmesini önlemektedir. Bu yönü ile de dikkat çekmektedir.

Faydaları içerisinde bulunan bağışıklık sistemini destekleyici olması ile de sağlıklı bir şekilde hayatınızın devam etmesinde rol oynamaktadır. Bakterilerde en önemli döngü büyümeleridir. Eğer bu döngüyü durdurabilecek bir madde sentezlenirse büyüme durur. Entogermina sentezlediği antimikrobiyal maddeler ile bakterilerin büyümesini kısıtlamaktadır. Böylelikle antikor adı verilen bağışıklık proteinin de çoğalmaya başlamaktadır. Bu durumda da bağışıklık sistemi güçlenmeye başlamaktadır.

Entogermina Nasıl Saklanmalı ve Nasıl Tüketilmeli?

Sağlık için önemli bir takviye edici olarak gıda olan Entogermina hakkında akıllara pek çok soru gelmektedir. Saklaması kolay bir üründür. Sıcak içecekler ile birlikte tüketilebilen bir gıdadır. Entogermina flakon şeklindedir. Tatsızdır ve kokusu yoktur. Ayrıca renksizdir. Sıvı formda olduğu için ağız yolu ile tüketilmektedir. Çocuklar için içeceklere katılarak tüketmelerini sağlamakta bir başka seçenektir. Süt, portakal suyu, çay içine katabilirsiniz.

Kullanmadan önce hafif bir şekilde çalkalanmalıdır. Sonrasında ise hemen açıyorsanız hızlı bir şekilde kullanılması önerilmektedir. Çünkü etkisini bir süre sonra kaybetmeye başlamaktadır. İster aç isterseniz de tok korna alınabilmektedir. Ama düzenli olarak kullanılmasına özen gösterilmelidir. Kısa bir süre sonra belirgin bir değişiklik olduğunu göreceksiniz.

Kesinlikle Enterogermina bir ilaç değildir. Besin takviyesi olarak tanımlanması çok daha doğru olmaktadır. Kullanmaya başladıktan sonra sizi rahatsız edecek yan etkiler göstermeyecektir. Sadece ilk günlerde şişkinlik hissi oluşabilir. Bu durumda birkaç gün içerisinde geçecektir.

Buzdolabında saklanması şart değildir. Oda koşullarında da güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Seyahat ederken, günlük hayatta çantanızda ya da çocuğunuzun çantasında rahatlık ile koyarak taşıyabilirsiniz.

Enterogermina Bebeklerde Tüketebilir Mi?

Sağlık büyük küçük fark etmeksizin şüphesiz en değerli hazinedir. Bebeklerde bağırsak dengesinin oluşmasında yaklaşık iki yüzden fazla mikroorganizma yer almaktadır. Bu mikroorganizmalar sayesinde de besin emilimi gerçekleşirken vitamin sentezinin gelişimine de yardımcı olunmuş olmaktadır. Gelişim devam ettikçe bağışıklık sistemi de güçlenmektedir.

Bir bebeğin dünyaya gelmesi ile pek çok şey değişmektedir. Başta gaz problemi olmak üzere sindirim sisteminde sorunlar yaşanabilmektedir. Ancak bu durum çok doğaldır. Çünkü vücudu ve sistemler yeni bir dünyaya adapte olmaya çalışmaktadır. Gelişim gösterdiği içinde zaman içerisinde yavaş yavaş değişimlerde yaşanacaktır. Faydalarının saymak ile bitmeyeceği Enterogermina hakkında en çok merak edilen konuların başımda bebek içinde kullanılabilir mi sorusu olmaktadır.

Anne sütü, bebeklerin tükettiği ilk probiyotiktir. Sütten kesildikten sonra probiyotikler ile de beslenmenin desteklenmesi gerektiğini de uzmanlar belirtmektedir. Yeni gıdaları henüz yeni tanıştıklarını da göz önüne alında şurup formunda tasarlanmıştır. Hasta olmaya eğimli olan bebeklerin bağışıklık sisteminin güçlendirerek zararlı bakterilerden de korumuş olmaktadır. Kullanım açısından da kolay olması dikkat çeken özelliklerinden sadece bir tanesidir. Sindirim sistemi düzenleyici etkisinin yanında duygusal bozukluklarının ilerleyen dönemlerde oluşmasını olasılığını da azaltmaktadır.

Çocuklar İçin Enterogermina Kids

Kullananlar, Enterogermina hakkında çeşitli düşünceler ifade etse de hepsi ortak bir görüşte buluşmaktadır. Hayatı kolaylaştırırken sağlıklı bir yaşamında vazgeçilmezi olduğunu da ifade etmektedirler. Küçük çocuklarda kullanılması ebeveynlerin yorumları içerisinde kreşe ya da okula giderken kullanan çocuklarının hastalanma olasılıklarının daha düşük olduğu görülmektedir. Enterogermina kids ile çocuklarını çevresindeki olası tehlikelere karşı koruyabilirsiniz. Ağız yolu ile her zaman içmek istemeyebilirler. Suyun ya da bir içeceğin içerisine de ekleyebilirsiniz. Tatsız olduğu için çocuğunuz içerisinde olup olmadığını anlamayacak.

Bu çeşit ise 11 yaşına kadar olan çocukların tüketimi için uygundur. Büyüdükçe vücutta meydana gelen değişiklikler ile ihtiyaçlarda değişiklik göstermektedir. Bu yüzden çocuklar için özel olarak geliştirilmiştir. 2 ile 10 yaş grubunda yer alan çocuklar için bir flakonun kullanılması yeterlidir.

Yetişkinler İçin Enterogermina

Yetişkinlerin dünyası çok hızlı bir şekilde akmaktadır. Bu koşuşturmacanın içerisinde ise ilk ihmal edilen sağlıklı beslenme alışkanlıkları olmaktadır. Bu durumda da bağırsak sağlığı etkilenen ilk organların başında gelmektedir. Sizlerde Enterogermina kullanarak hayat ne kadar yoğun olursa olsun sizlerde sağlığınızı korumuş ve bağışıklık sisteminizi güçlü tutmayı başarmış olabilirsiniz. Çocuklar ya da bebeklere göre ağız yolu ile alınan bir sıvı olması ile de tüketilmesi de oldukça pratiktir. Günde iki flakona kadar içebilirsiniz.

Yetişkinler için olan Enterogermina çocuklar tarafından tüketilmemelidir. Bu çeşidin özelliği 11 yaşından büyük çocuklar ile yetişkinlerin kullanımına uygun olmasıdır. Bebeklerde ve on bir yaş altı çocuklarda kullanılamaz.

Enterogermina Kullanımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tüketilen her şeyde olduğu gibi Enterogermina kullanımında da dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar;

  • Bir ilaç olmadığı kesinlikle unutulmamalıdır.
  • Hastalıkları tedavi etmez. Hiçbir şekilde tedavi etmesi için kullanılmaz.
  • Hamilelik döneminde doktora danışmadan tüketilmemelidir. Aynı şekilde doğum sonrası ve emzirme döneminde de bir doktor ile konuşulmalıdır.
  • Bir ilaç ya da başka bir hastalık geçiriyorsanız kullanmak her zaman faydalı olmayabilir. Doktor ile görüşmeden kullanmaya devam edilmemelidir.
  • Çocukların sağlığı açısından çok faydalı olsa da ihtiyaç duyulandan fazla tüketilmemesi için ulaşmalarının zor olduğu yerlerde saklamalısınız.
  • Yetişkin ya da çocuk olsun. Günlük belirlenen miktar kesinlikle aşılmamalıdır.
  • İhtiyaç duyulandan fazla kullanılması halinde istenmeyen durumlar ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Bu nedenden dolayı dikkatli bir şekilde kullanılan flakonların sayısı ya da miktarı takip edilmelidir.

Çocuklar ve yetişkinler için farklı ürünleri bulunan enterogermina ya en uygun fiyatlarla eczacın.com dan sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.