C Vitamini

C vitamini, bağışıklık sisteminin normal işleyişine olduğu kadar normal enerji veren metabolizmaya ve yorgunluk ve yorgunluğun azalmasına da katkıda bulunur. Bu faydalı vitamin aynı zamanda kemiklerin, kıkırdağın, diş etlerinin, dişlerin ve cildin sağlığının korunması için normal kolajen oluşumunu destekler.

Daha Fazla Göster
Sıralama seçin
Tükenenleri Gösterme
Toplam 148 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 6 ... 10

C vitamini nedir?

C vitamini ayrıca askorbik asit olarak da bilinir ve birçok meyve türünde (özellikle narenciye esaslı olanlar) ve sebzelerde bulunabilir. Vücudunuzun olması gerektiği gibi çalışmasına yardımcı olan önemli bir vitamindir.

C vitamini vücutta depolanamaz veya yapılamaz, bu nedenle günlük meyve ve sebze diyetine ihtiyaç vardır. Günlük beslenmenizde yeterince C vitamini almadığınızdan endişeleniyorsanız, bir C vitamini takviyesinden yararlanabilirsiniz.

C vitamininin faydaları nelerdir?

Vücuttaki güçlü antioksidan C vitamininin sağlıklı seviyeleri aşağıdaki faydaları sağlar:

C vitamini normal enerji üreten metabolizmayı destekler: Vücudumuzun tükettiğimiz yiyecekleri ve içecekleri işleme biçimi ve bunlardan besinleri ve enerjiyi nasıl emdiği çok önemlidir ve C vitamini bu işlevi destekler.

C vitamini normal psikolojik işleve katkıda bulunur

C vitamini, bağışıklık sisteminin normal işlevine katkıda bulunur: Bağışıklık sistemi, hareket etme şeklimizden düşünme şeklimize kadar birçok bedensel süreçte büyük rol oynar ve C vitamini, onu iyi durumda tutmak için gereklidir.

C vitamini kolajen üretiminde yer alarak cilde faydalı olan bir vitamindir: kolajen kemikler, kıkırdak, diş etleri, dişler ve cildin sağlığının korunması için gereklidir ve C vitamini vücudun kolajen yapmasına yardımcı olur.

C vitamini, yorgunluğun ve yorgunluğun azalmasına katkıda bulunabilir: iyi bir sebep olmadan yorgun hissetmek, günlük yaşamı ve aktiviteleri gerçekten engelleyebilir. C vitamini, vücudunuzun yorgunluk ve yorgunluktan kurtulmasına yardımcı olur.

C vitamini, azaltılmış E vitamini formunun yenilenmesine yardımcı olur.

C Vitamin Hang Besinlerde Bulunur?

C vitamini nelerde bulunur sorusunun cevabı olarak en yaygın bilinen besin grubu portakallar ve turunçgillerdir. Ancak c vitamini sadece bu meyvelerde bulunmaz. Bunun dısında pek çok meyve ve sebzede c vitamini içermektedir.

Kuşburnu, kivi brüksel lahanası, limon, kekik maydonoz, çilek gibi gıdalar da c vitamini bakımından zengin besinlerdir.

Günlük c vitamini ihtiyacınızı besinlerden yeteri kadar alamıyorsanız, c vitamini eksikliğini vitamin takviyeleri ile önleyebilirsiniz. C vitamininin serumu, kapsül, kapsül şurup, ampul gibi pek çok formda takviyesi bulunmaktadır.

Sitemizden dilediğiniz c vitamini takviyesini uygun fiyatlarda temiz edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.