Sırala
Tükenenleri Gösterme
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Biotrue

Biotrue, gözlerin biyolojileri üzerine yaptığı kapsamlı araştırmaları üzerine geliştirmiş olduğu lens solüsyonları sayesinde lens kullanıcılarının oldukça güvendiği bir marka haline gelmiştir. Gözlerin kendi kendini nasıl temizlediği, nemlendirdiği ve sağlığını koruduğu fikri ile birlikte alanında uzman kadrosu tarafından kapsamlı bir araştırma sonucunda geliştirdiği solüsyonları, yumuşak kontak lensleri, temizleme, dezenfekte etme, proteinini giderme, durulama ve güvenli bir şekilde saklama fırsatını tüketicileri ile buluşturmaktadır.

Biotrue hazırladığı ürünlerindeki içeriklerinin sağlıklı gözyaşı ile uyumlu olması, göz içerisinde yer alan doğal bir nemlendiriciyi kullanması, gözyaşı proteinlerini kurutmayarak aksine aktif tutması gibi pek çok faydayı beraberinde getirirken, ürünlerinin oldukça yararlı sonuçlar sunması nedeniyle de özellikle lens kullanmak zorunda olan kişiler tarafından büyük beğeniye sahiptir. Sürekli yenilenen ve göz yapısı ile uyumlu içerikli ürünleriyle kişilerin ihtiyaçlarını karşılayan Biotrue, yeni ürünler de hazırlamaya ve geliştirmeye devam etmektedir.

Biotrue Lens Solüsyonu Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Görme bozuklukları yaşayan, göz renklerini değiştirmek isteyen ve kornea tedavilerinde sıklıkla kullanılan kontakt lensler, göz içerisinde oldukça uzun süre kaldığı için lenslerin temizlikleri göz sağlığının korunması açısından son derece önemlidir. Sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilen kontakt lens bakımları, gözlerin sağlıklı kalmalarına yardımcı olmasının yanı sıra gözlerin lenslerle birlikte rahat etmesine de büyük ölçüde yardım etmektedir. Özenli ve düzenli olarak yapılan doğru lens bakımları, kişilerin lenslerini temizlerken dezenfekte edilmesini, dolayısıyla da lenslerin daha uzun süreli olarak kullanılmasına olanak sağlamaktadır. Doğru lens bakımının gerçekleştirebilmesi ise doğru lens solüsyonu seçimi ile başlamaktadır.

Biotrue Lens Solüsyonu, gözlerin doğal yapısından esinlenerek hazırlanan formülasyonu ile gözlerin çalışma mantığı ile paralel şekilde işlev görerek gözleri nemlendirirken aynı zamanda lensleri derinlemesine temizlemektedir. Gözün pH derecesi ile aynı dereceye sahip olması sayesinde kontakt lenslerdeki protein atıklarını uzaklaştırırken, gözyaşı içerisindeki kayganlaştırıcıyı da ihtiva etmesi dolayısıyla lensler gözdeyken kuruma probleminin ortadan kalmasını sağlamaktadır. Yapılan deneysel analizler sonucunda bu lens solüsyonunun kontakt lensleri, 20 saat civarında nemli tuttuğu kanıtlanmıştır.

Özellikle yeni lens kullanmaya başlayan kişilerde, gözler lensi yabancı bir madde olarak algılaması gözlerde batma, yanma ve kaşıntı gibi problemlerin açığa çıkmasına neden olmaktadır. Gözlerin lenslerle rahat etmesi ve sağlıklı kalması için lens bakım ürünün özellikleri ve gözlerle uyumu son derece önemlidir. Uzun süre klimalı ortamda bulunmak, tozlu, kirli ve aşırı sıcak ortamlarda çalışmak veya oldukça uzun süre bilgisayar başında kalmak, lens kullanıcılarının problemlerinin katlanarak artmasına neden olmaktadır. Ancak Biotrue geliştirdiği lens solüsyonu ile birlikte bu problemleri tamamen ortadan kaldırmaktadır. Biotrue 300 ml olarak büyük boy hazırladığı lens solüsyonunun yanı sıra 60 ml cep boy şişesi sayesinde de tatillerde kolay kullanım imkanı sunmaktadır. Biotrue 120 ml olarak hazırladığı solüsyonuyla da farklı ihtiyaçlara cevap verirken solüsyonların genel kullanımları ise şu şekilde gerçekleştirilmektedir:

  • Lensler gözden çıkartılmadan önce eller sabun ve su ile güzelce temizlenmelidir.
  • Ardından lensler gözden yavaşça çıkartılarak, ürün paketi içerisinde yer alan boş lens kutusuna yerleştirilmelidir.
  • Ardından Biotrue lens solüsyonu, kutuya yerleştirilen lenslerin üzeri tamamen kapanacak şekilde doldurulmalıdır.
  • Lenslerin geri kutudan çıkartılmadan önce en az 4 saat olmak üzere beklenmelidir. Optimum bir fayda sağlanabilmesi için lenslerin bütün gece solüsyonda bırakılması tavsiye edilmektedir.
  • Lensleri solüsyon banyosundan çıkartırken ellerin yeniden çok iyi bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir.
  • Ardından lensler solüsyon içerisinden avuç içerisine alınarak lenslerin her iki yüzü çok çok amaçlı solüsyon ile oldukça nazikçe ovalanmalıdır.
  • Ovalama işleminden sonra 5 – 10 saniye beklenerek lens tekrar göze takılır.
  • Lens solüsyonu doldurulan lens kutusu, lensler içerisinden çıkartıldıktan sonra solüsyon döküldükten sıcak su ile iyice temizlenmeli ve kutu ters çevrilerek içinin iyice kuruması sağlanmalıdır.

Göz Kuruluk Problemleriniz ile Artık Vedalaşın

Göz kuruluğu, gözü korurken aynı zamanda onu ıslak tutan tabakanın eksik olması veya düzensiz bir halde olması durumuna verilen genel bir addır. Bu tabakanın en önemli işlevi, gözü toz, rüzgar ve mikroorganizmalar gibi yabancı maddelerden korunmasını sağlarken, gözün kaşıntı, yanma ve batma gibi hislerden uzak kalmasına da yardımcı olmaktadır.

Göz kuruluğunun nedenleri kişilerin kendi hastalıklarının bir nedeni olabileceği gibi ekranlarda uzun saatler geçirmek, kontakt lensin doğru kullanılmaması, çalışılan ortamların yeterince nemli olmaması, yüksek aydınlık ve parlak ışık altında uzun süre bulunulması gibi çevresel faktörlerde yaygın nedenler arasında yer almaktadır.

Göz kuruluğu problemleri yaşayan kişiler için en büyük yardımcılar ise nemlendiricili göz damlalarıdır. Biotrue, göz kuruluk problemi yaşayan kişiler için geliştirdiği Biotrue Nemlendirici Göz Damlası ürünü ile hızlı ve doğal bir nemlendirme sağlarken aynı zamanda çevresel faktörlerden kaynaklanan göz kuruluğu problemini de ortadan kaldırmaktadır. “Sodyum Hiyalüronat” adı verilen ve gözlerde doğal olarak bulunan nemlendirici madde ile birlikte hazırlanan içeriği, su sever (hidrofil) özelliği sayesinde de gözleri nemlendirerek eşsiz bir konfor sunmaktadır. Kendine has formülasyonu ile her yaş aralığında kullanılabildiği gibi kontakt lens ile birlikte dahi kullanımına olanak sağlayan bu ürün, yumuşak ve sert lenslerin konforunu da arttırarak gün boyu kullanım imkanı sunmaktadır.

Güvenli Alışveriş İçin: eczacin.com

eczacin.com olarak uzun yıllardır hizmet verdiğimiz bu sektör alanında insan sağlığını koruyacak, doğal, kaliteli ve gerekli mevzuatlara uygun olarak hazırlanan marka ürünleri müşterilerimiz ile buluşturmaktayız. Göz sağlığını son derece önemseyen ve sektörde yer alan diğer firmalara karşın ayrıntılı analizlerle ürünler tasarlayan Biotrue ürünlerini internet sitemiz üzerinden en uygun fiyat ile satın alarak göz ve lens sağlınızı korurken aynı zamanda da güvenli alışverişin tadını çıkartabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.