Sırala
Tükenenleri Gösterme
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Bio Baby

Biota Laboratuarları ülkemizde 20 yıldan uzun süredir sağlık ürünleri geliştirmektedir. Özellikle 2002 yılında piyasaya sürdükleri Bioder tüy dökücü krem ve 2007 yılında saç dökülmelerine karşı geliştirilen Bioxcin’in başarılarıyla tanınan Biota, dünyanın çeşitli bölgelerinden topladığı bitkilerle, çeşitli sağlık sorunlarına kesin, sürdürülebilir doğal ve bitkisel çözümler sunmak adına faaliyet göstermektedir. Biota hem AR-GE hem de üretim alanında en güncel teknolojiyi takip ederek sadece ülkemizde değil, aynı zamanda dünyanın birçok ülkesinde parmakla gösterilen bir üretici konumuna gelmiştir. Günümüzde Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya, Almanya gibi dünyanın en büyük pazarlarının yanı sıra Polonya, Azerbaycan gibi gelişmekte olan pazarlarda da en önemli oyunculardan biri haline gelmiştir.

Biobaby Markasının Doğuşu

Biota, özellikle yeni doğan çocuklar tamamen doğal ve katkısız temizlik ve bakım ürünleri geliştirmek için yürüttüğü araştırma çalışmalarını 2010 yılında nihayetlendirerek, bu alandaki ürünleri Biobaby markası altında satışa sunmuştur. SLS, SLES, Paraben, Alkol, Parafin, Fenoksietanol ile yapay boya pigmenti kullanılmadan üretilen Biobaby ürünleri, başta Almanya’da bulunan Dermatest Laboratuvarları olmak üzere birçok bağımsız kuruluş tarafından kullanımının güvenliği olduğu konusunda onaylanmıştır.

Biota, Biobaby markası altında üretime başlamadan önce ilk hedefleri tamamen doğal ve organik içeriklere sahip ürünler geliştirme hedefiyle yola çıkmıştır. Bunun sonunda bebek ciltlerine uygun, koruyucu ve tedavici edici losyon, krem ve yağlar ile piyasaya güçlü bir giriş yaptılar.

Yeni Doğanlarda Cildin Önemi

Doğumdan itibaren geçirilen ilk bir ayda çocuklar yeni doğan olarak kabul edilir. Bu aşamada yeni doğanın derisinin PH seviyesi 6,5 ile 7 arasında olup, nötr seviyesine çok yakındır. Bebek cildi bu aşamada “verniks caseosa” ismi verilen yağ ve protein tabakası ile kaplıdır. Bu tabaka derinin kendisini korumasına ve gelişmesine yardımcı olmakla beraber, ilk bir aylık sürecin sonunda dağılmaya başlar ve derinin PH seviyesi 5 ile 5,5 arasına düşer. Asitik olarak kabul edilmeye başlanılan bu seviye, bebeğin derisinde çeşitli kızarıklık ve tahrişlerin oluşmasına da sebep olmaktadır.

Biobaby Temizlik ve Bakım Ürünleri

Yeni doğanın temizliği ve özellikle yıkanması, sağlığı için büyük önem taşımaktadır. Düzenli olarak yıkanmayan bebeğin özellikle cilt kaynaklı sıkıntılar yaşaması ve hastalanması ihtimali artmaktadır. Bebeğin düzenli aralıklarla Biobaby saç ve vücut şampuanı ile biobaby bebek losyonu kullanılarak yıkanması sadece rahatsızlıkların önlenmesi için değil, bebeğin ruhsal gelişimi açısından da önemlidir. Biobaby konak şampuanı içinde bulunan Alman papatyası, ekinezya, zeytinyağı ve badem yağı ile sıklıkla görülen pullanma sorunu yaşanan ciltlerde rahatlama sağlar, nemlendirir. Eğer yeni doğanın cildinde pullanma, kaşıntı, kuruluk, kızarıklık sorunları baş göstermeye başlamış ise, cildin nem dengesinin tekrar sağlanması için Biobaby atopik ciltler için krem kullanmak iyileştirmeyi hızlandırmaktadır. Biobaby bebek losyonu, isteğe bağlı olarak Biobaby bebek yağı ile beraber de kullanılabilir. Bu şekilde cildin nem tutma kapasitesi yükseltilir, Omega-3 ve Omega-6 yağlarının desteği ile cildin kendini onarma kabiliyeti artar.

Yeni doğanların hassas cildi, vücutlarının her kısmı gibi özel bir ilgi ve dikkat gerektirir. Özellikle anne ve yeni doğan arasındaki ilişkiyi kuvvetlendirmesi için tavsiye edilen masajlar sırasında Biobaby bebek yağı kullanımı ellerin vücut üzerinde daha rahat hareket etmesi açısından büyük fayda sağlamaktadır. Bunun yanında özellikle boğumların arasında sürülerek buraların tahriş olmasının engellemesi, vücudun Ph değerinin korunması konularında da Biobaby bebek yağı büyük faydalar sağlamaktadır. Aynı zamanda cildi yumuşatır, bu sayede hem dokunması hoş bir etki yaratır. Özellikle güneş de yeni doğanın cildi için çok zararlı olabilmektedir. Güneşten gelen ultraviole ışınları, doktorlar tarafından güneşe altında bulundurulmaması gereken yeni doğanın cildine büyük zararlar verebilir. Bunun engellenmesi için gençler ve çocuklar için üretilen güneş kremleri yerine, etkinliği daha yüksek ve yeni doğanlar için özel geliştirilmiş olan Biobaby güneş kremi kullanılması daha uygun bir seçenek olacaktır. Vücudu sadece güneş ışınlarından değil, nem kaybından da koruyan Biobaby güneş kremi hakkında internette yer alan yorumlar tamamen olumludur.

Bebeklerinde Biobaby marka ürünleri kullananlar internette yaptıkları yorumlarda ürünlerin çocuklarının uykularının da düzenli ve kaliteli hale gelmesine yardımcı olduklarından bahsetmektedirler.

Biobaby pişik kremi, bütün çocuklarda yaşanan pişik sorunlarının giderilmesi için şu an piyasadaki en uygun ürünlerden biridir. İçerdiği çinko ile hassas bölgelerde ekstra koruma sağlayan Biobaby pişik kremi, içerdiği Omega-3 ve Omega-6 yağları ile tahriş bölgenin iyileşme sürecini hızlandırır, ağrı ve sızıları azaltır, bebeğin rahatlamasını sağlar. Etkin bir sonuç için, pişik oluşmadan önce düzenli olarak kullanılması tavsiye edilmektedir.

Yüzde Yüz Kullanıcı Memnuniyeti

Biota, Biobaby ürünlerini üretirken Türkiye’de Topikal Probiyotik kullanan ilk laboratuvar olmuştur. Tindalizasyon işlemi sterilize edilen probiyotikler bu sayede çoğalmaları engellenmiş, istenmeyen üremelerin önüne geçilmiştir. Bütün Biobaby ürünleri ciltten bulunan yararlı bakterilerin gelişimini destekler, bağışıklık sistemine ve vücudun kendini yenileme sistemine yardımcı olur, patojen miktarlarında düşüşe sebep olur ve alerjenlere karşı direnç oluştururlar. Bütün Biobaby ürünleri hipoalerjeniktir, hiçbir alerjiye sebep olmaz. Tüm bunlar bağımsız araştırma laboratuvarları tarafından onaylanmıştır. Sizler de internette görebileceğiniz yüzbinlerce kullanıcı gibi Biota ürünlerini yeni doğan bebeğinizde hatta kendiniz ve diğer sevdiklerinizde güvenle kullanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.