Omega 3 balık yağı nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi, omega 3 balık yağı, balıktan elde edilen bir omega 3 formudur. Omega 3'ün kendisi, sağlığınız için hayati önem taşıyan bir yağ asitleri grubudur.

Daha Fazla Göster
Sıralama seçin
Tükenenleri Gösterme
Toplam 102 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 ... 7

Omega 3'ü belirli bitkilerden alabilirsiniz, ancak balıklardan elde edilen omega 3, vücudunuz için özellikle faydalı olan bazı yağ asitlerini içerir. Haftada bir ila iki porsiyon yağlı balık yemek, ihtiyacınız olan tüm omega 3'ü almanın en iyi yoludur. Balık hayranı değilseniz veya sağlık nedenleriyle yiyemiyorsanız, omega 3 balık yağı takviyesi sizin için faydalı bir takviye olacaktır.

Omega 3 balık yağı faydaları

Doğru dozajlarda alındığında, omega 3 balık yağı vücut için çok fazla fayda sağlama potansiyeline sahiptir! Çünkü şunları içerir:

Eikosapentaenoik asit (EPA) - Bu omega 3 yağ asidi formu, normal kalp fonksiyonu dahil olmak üzere bir dizi farklı faydaya sahiptir. yararlı etki günlük 250 mg EPA ve DHA alımıyla elde edilir.

Docosahexaenoic acid (DHA) - Balık yağından türetilen bir başka omega 3 yağ asidi türü olan DHA, vücuttaki çok sayıda kimyasalın önemli bir parçasıdır. Özellikle gözlerin retinasında ve beynin serebral korteksinde bulacaksınız. Yararlı etki, günlük 250 mg DHA alımıyla elde edilir.

Omega 3 balık yağı ne işe yarar?

Kalp sağlığını desteklemek için;

Omega 3 balık yağı ayrıca vücudunuzun iyi kolesterol üretimini artırabilir ve kanda bulunan trigliseritlerin sayısını azaltabilir. Trigliseritler, kanda depolanan ve daha sonra enerjiye dönüşen bir yağ türüdür. Kanınızda çok fazla trigliserit varsa, tıkanmalara neden olabilir ve kalp hastalığı riskinizi artırabilir. Yararlı etki, günlük 2 g DHA alımı ile elde edilir.

Normal beyin işlevini sürdürmek için;

Balıklardan elde edilen Omega 3 yağ asitleri, beyinde büyük miktarlarda bulunan bir kimyasal olan DHA'yı içerir. Düşük seviyelerde omega 3 yağ asitlerine sahip olmak nörolojik rahatsızlıklara yol açabilir, bu nedenle yağlı balıklar açısından zengin bir besin takviyesi almak veya yemek yemek özellikle önemlidir.

Gözlerini keskin tutmak için;

Yaşlandıkça görme duyunuzun azalmasından endişe ediyorsanız, bir omega 3 balık yağı takviyesi almak yardımcı olabilir. Omega 3 balık yağında bulunan DHA, göz sağlığını korumak için anahtardır. Yararlı etki, günlük 250 mg DHA alımıyla elde edilir.

Bebeğinizin sağlığını ve gelişimini iyileştirmek için

Araştırmalar, bu özel yağ asitleri grubunun, özellikle bilişsel ve motor gelişim söz konusu olduğunda, rahimde büyüyen bebekler için büyük faydaları olduğunu gösteriyor.

Balık yağları genellikle kapsül ve şurup formlarında bulunmaktadır. Sitemizden en iyi kalitedeki, farklı markalardan(möllers, ocean, nutrigen, solgar, carlson)  dilediğinizi uygun fiyatlarda tedarik edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.